Ako na nečakané výdaje v domácnosti?
2 mins read

Ako na nečakané výdaje v domácnosti?

Život prináša situácie pekné, smutné, aj nečakané. Takými sú aj výdaje, s ktorými sme nerátali. No oni sa objavili, ako naschvál. Okrem toho, že je to nečakané, tak je to aj smutné. Ako riešiť nečakané výdaje v domácnosti? Ponúkame vám niekoľko odpovedí.

shutterstock_230694706

Skúste prevenciu

Nečakané výdaje v domácnosti sú aj o rozbitých kávovaroch, nefunkčných práčkach a pokazených vysávačoch. Ak si s ich opravu neviete dať rady, snažte sa ich aspoň udržovať v dobrom technickom stave. Pretože len to, o čo sa človek stará, má potenciál dlhšie vydržať a optimálne fungovať. A keď už badáte, že trebárs mikrovlnke dochádza dych, nepredlžujte zbytočne jej agóniu a kúpte novú.

Skúste online svet

Ak vaše nečakané výdaje v domácnosti nesúvisia s pokazeným počítačom a nefunkčnou wi-fi sieťou, kliknite na Pôžičkomat.sk. Služba je dostupná kedykoľvek a pôžičku si môžete vybaviť aj na Vianoce po štedrej večeri, hneď ako si zrátate, na koľko vás prišli vianočné darčeky. Stačí vyplniť formulár a peniaze máte ihneď po jeho schválení na účte.

Skúste požiadať rodinu

Kto by mal mať viac citu pre vaše trápenie ako tí najbližší? Bez funkčnej práčky alebo sklokeramickej varnej dosky sa dlho nezaobídete a pokiaľ nemáte našetrených dostatok financií, skúste sa dohodnúť s niekým z rodiny a požičať si. Okrem finančnej pomoci vám možno pomôže aj zohnať opravára či nový spotrebič.

Skúste predvídať

Zariaďte sa tak, aby vás nedokázalo nič prekvapiť. Keď sú peniaze, dá sa takmer všetko, preto ak ste schopní držať na účte väčšiu finančnú hotovosť, spravte tak. Potom budete schopní zvládať aj nečakané výdavky a nebude pre vás problém si zadovážiť nový spotrebič alebo zaplatiť drahú opravu.

Skúste čary

Keď sa nečakané výdavky objavia sťaby šibnutím čarovného prútika, skúste ich nejakým zaklínadlom aj odohnať. Prípadne, ak nutne potrebujete peniaze, vyskúšajte s lusknutím prstov vyriecť napríklad „pôžička ihneď“. Negarantujeme, že to bude fungovať, ale čo ak náhodou! To by bolo radosti!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *