Ako vybrať sprchový kút
2 mins read

Ako vybrať sprchový kút

Rekonštrukcia kúpeľne je veľký zásah do života rodiny, aj preto by ste si na nej mali dať záležať, nech sa vám vydarí. A to znamená iba jedno – neoplatí sa vám na novej kúpeľni šetriť. Hoci, dnes už aj lacné sprchové kúty dokážu byť kvalitné, takže sa vám neoplatí vyberať iba podľa ceny. Neoddeliteľnou súčasťou kúpeľne je práve sprchový kút. Čo by ste sa mali pred jeho kúpou opýtať sami seba, aby ste si vybrali dobre?

screen-wellmall-sprchovy-kut

Je lepší skladaný alebo box?

Toto je zásadná otázka, ktorú si musíte položiť ako prvú. Záleží to hlavne od veľkosti vašej kúpeľne a ochoty, koľko chcete do toho investovať. Keď máte skladaný sprchový kút, môžete sa lepšie prispôsobiť atypickým rozmerom vašej kúpeľne. Na druhej strane, masážne sprchovacie boxy vám poskytujú oveľa lepší zážitok zo sprchovania. Taký menší domáci wellness.

Rozmery a tvar

Nedá sa nič robiť, musíte zobrať meter do ruky a odmerať rozmery vašej kúpeľne a rozhodnúť sa, koľko ste ochotný z nej investovať do sprchovacieho kúta. Teda nemusíte, ale kupovať kút naslepo nie je zrovna najlepší nápad. Dôležité je, aby ste sa do sprchového kúta zmestili a zároveň sa mohli aj ďalej po kúpeľni voľne pohybovať. Tvar tiež prispôsobte veľkosti kúpeľne – pre tie menšie je lepší oblúkový a pre väčšie zase hranatý kút.

Otváranie dverí

Na výber máte hneď z niekoľkých spôsobov otváranie dverí na sprchových kútoch – zásuvné, vyklápacie jednokrídlové alebo dvojkrídlové. Pre malé kúpeľne sú vhodnejšie zásuvné dvere, ktoré neukrajujú z priestoru. Pri veľkých kúpeľniach pokojne môžete siahnuť aj po vyklápacích, dôležité však je, aby ste pred nimi nemali žiadnu prekážku. Pretože jedno prudšie otvorenie a môžete kupovať nové sprchové dvere.

Neexistuje univerzálna odpoveď na otázku, ktorý sprchový kút je pre vás najlepší. No existujú odpovede na tieto otázky, ktoré v spolupráci s vašimi osobnými preferenciami dokážu vybrať ten najlepší kút pre vás.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *