Aký obklad vybrať do kúpeľne
2 mins read

Aký obklad vybrať do kúpeľne

Do akej skupiny ľudí patríte – tí, ktorí považujú kúpeľňu za čisto funkčnú miestnosť a na jej vzhľade veľmi nezáleží, alebo medzi tých, ktorí sa snažia aj vo funkčných miestnostiach dbať na vzhľad a pekný vizuál? Nech si o kúpeľni myslíte čokoľvek, prečítajte si tento článok a možno vám na vzhľade tej vaše začne záležať. Aké sú trendy, čo sa týka obkladov a dlažby v kúpeľni?

shutterstock_124643968

Veľké rozmery obkladov

V minulosti sa najčastejšie používali pomerne malé kachličky s rozmermi 30×30 či 40×40. A dnes? Dnes sú to hlavne veľké obklady s rozmermi 120×60 či 120×120. Tento trend je nielen estetický, ale uľahčuje vám starostlivosť o kúpeľňu. Ako to? Pretože čím väčšie sú obkladačky, tým menej sa musí medzi nimi špárovať. Nielenže to krajšie vyzerá, ale hlavne nemusíte drhnúť špáry, v ktorých sa často a s obľubou rozmáha pleseň.

Aký materiál vybrať

Na výber máte hneď z niekoľkých zaujímavých materiálov a ich kombinácií. Okrem klasického keramického obkladu, je veľmi populárna travertínová dlažba, pohľadový betón, drevo, ale aj špeciálna stierka do kúpeľne. Hrubá štruktúra travertínu či betónu doplnená jemnou textúrou dreva a jeho teplými farbami je považovaná za jeden z najvýraznejších trendov pri zariaďovaní kúpeľne. Akcenty môžete vybrať v teplých kovových farbách – mosadz, meď či zlato.

Aké farby vybrať

Veľmi trendy sú neutrálne farby – kombinácia bielej a šedej, čiernej či sivej. Nemusíte sa báť, že by táto farebná schéma vyzerala neosobne či chladno, keď pridáte drevené doplnky a nábytok, bude to vyzerať skvelo. Ak máte radšej pestrejšie farby, nemusíte sa utiekať, trendy sú aj pastelové farby ako tyrkysová, žltá, ružová či fialová. Taktiež ani hnedá farba nemusí byť výstrelom mimo. Vyberte si tú farebnú schému, ktorá je pre vás najkrajšia a urobte zo svojej kúpelne krásne miesto.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *