Certifikované jazdené vozidlá: Výhody, ktoré potešia aj náročných
3 mins read

Certifikované jazdené vozidlá: Výhody, ktoré potešia aj náročných

Na jazdené vozidlá sa časť zákazníkov pozerá cez prsty. Nemožno sa im čudovať, niektorí nekorektní predajcovia zatajujú informácie, uvádzajú nepravdivé údaje, autá ukazujú v krajšom svetle a dôvera v kúpu používaného vozidla je naštrbená. Sú však aj takí, ktorí pre spokojných zákazníkov robia maximum. Dôležitým stavebným kameňom na obnovenie dôvery pri kúpe jazdených vozidiel je aj certifikát DEKRA. Čo to je a aké jeho výhody ocenia aj náročnejší záujemcovia?

Jazdené vozidlá
Jazdené vozidlá

Čo sú certifikované jazdené vozidlá

Certifikované jazdené vozidlá ponúkajú výhradne autorizovaní predajcovia konkrétnej značky. Ide o používané automobily určené na predaj, ktoré však ešte predtým museli podstúpiť veľmi prísnu prehliadku podľa metodiky spoločnosti DEKRA. Tá je platná v celej Európe a na odhalenie nedostatkov vozidla používa najmodernejšie diagnostické zariadenia. Táto kontrola sa zameriava na všetko od funkčnosti motorov cez kvapaliny až po doklady a dokumentáciu k autu. Výsledky matematicky rozhodnú o tom, či vozidlo spĺňa kritéria na zaradenie do ďalšieho predaja s certifikátom DEKRA. Tieto čísla dokonca pomôžu určiť čo najobjektívnejšiu cenu certifikovaného jazdeného vozidla.

Aké sú výhody certifikovaných jazdených vozidiel

Jednou z najväčších výhod týchto automobilov je minimálne ročná záruka na jeho technický stav. Aj to je dôkazom, že certifikát DEKRA je skutočne rešpektovaný, nezávislý a udeľovaný len vozidlám, ktoré splnia prísne podmienky. Vďaka nemu máte skontrolované auto a nemusíte si so sebou na prehliadku pozvať aj automechanika, ktorý si posvieti na jeho skryté závady. Pri certifikovaných jazdených vozidlách máte tiež záruku o jeho pôvode, ktorá v niektorých prípadoch býva, bohužiaľ, pochybná. Niektorí predajcovia dokonca ponúkajú aj náhradné vozidlo v prípade servisných úkonov či asistenčnú odťahovú službu.

Kde nájdete certifikované jazdené vozidlá

Final-CD je najväčším slovenským predajcom osobných vozidiel a nechýbajú ani tie certifikované jazdené. V ponuke nájdete automobily značiek Opel, Peugeot a Citroën, ktoré majú najviac 8 rokov a 150-tisíc najazdených kilometrov. Každé z nich disponuje certifikátom DEKRA a v prípade záujmu si na osobnú prehliadku môžete so sebou zobrať aj automechanika. Nájdete tu malé mestské modely, SUV, ale aj rodinné autá. Pozrite si ponuku certifikovaných jazdených vozidiel spoločnosti Final-CD a objavte kvalitu za priaznivú cenu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *