Chcete si tento rok vašu terasu maximálne užiť? Tak to chce pergolu

0

Aj keď počas niektorých dní to vyzerá, že zima ešte nepovedala posledné slovo, môžeme smelo povedať, že máme jar a onedlho už budú permanentne teploty vhodné na príjemné chvíle strávené vonku. Hoc aj na vlastnej záhrade.

Spoľahlivá a štýlová ochrana pred ostrým slnkom aj nečakaným dažďom

Ak máte dom so záhradou a na nej terasu, určite sa už tešíte ako budete väčšinu teplých mesiacov tráviť vonku. A čo takto si ešte pred „sezónou“ terasu vylepšiť? Ako? No predsa tak, že si zaobstaráte pergolu.

Moderné pergoly sú principiálne jednoduchým a pritom veľmi účinným spôsobom ako si na terase vytvoriť príjemný chládok aj počas horúcich letných dní, ktoré nás tiež v dohľadnej dobe už čakajú. Príliš horúce slnko tak už nebude dôvod, prečo by ste sa mali zatvárať vo vnútri.

S pergolou vám nebude vadiť ani dážď, keďže zatiahnutá strecha vás ochráni aj pred ním. A keď prestane pršať, môžete prakticky ihneď strechu pergoly otvoriť. Dômyselný odtokový systém sa postará o to, že zostatková voda odtečie mimo vašej terasy.

Bioklimatické pergoly sú naozajstnou špičkou, čo sa funkčnosti týka

Vyššie uvedené výhody platia aj pri základných pergolách s látkovou strechou. Poznáme však aj kategóriu bioklimatických hliníkových pergol, ktorých strecha je zložená z lamiel, ktoré je možné vo veľkom rozsahu naklápať. V podstate sa dá povedať, že ide o tienenie na spôsob žalúzií.

Vďaka takto riešenej streche môžete s bioklimatickou pergolou lepšie regulovať množstvo slnečných lúčov, ktoré budú dopadať na vašu terasu a v určitej polohe dokonca vytvoriť prirodzené prúdenie vzduchu na vašej terase, ktoré bude vzduch pod pergolou v určitej miere ochladzovať. Aj počas horúcich letných dní tak budete môcť mať na terase príjemnú „klímu“, vďaka ktorej sa stane čas strávený na nej naozaj chvíľami dokonalého relaxu a pohody.

Zdroj obrázka:

Autor: volkanozgumus / Shutterstock.com

Zdielať.

O autorovi

Zanechať komentár