Chcete si tento rok vašu terasu maximálne užiť? Tak to chce pergolu
2 mins read

Chcete si tento rok vašu terasu maximálne užiť? Tak to chce pergolu

Aj keď počas niektorých dní to vyzerá, že zima ešte nepovedala posledné slovo, môžeme smelo povedať, že máme jar a onedlho už budú permanentne teploty vhodné na príjemné chvíle strávené vonku. Hoc aj na vlastnej záhrade.

Spoľahlivá a štýlová ochrana pred ostrým slnkom aj nečakaným dažďom

Ak máte dom so záhradou a na nej terasu, určite sa už tešíte ako budete väčšinu teplých mesiacov tráviť vonku. A čo takto si ešte pred „sezónou“ terasu vylepšiť? Ako? No predsa tak, že si zaobstaráte pergolu.

Moderné pergoly sú principiálne jednoduchým a pritom veľmi účinným spôsobom ako si na terase vytvoriť príjemný chládok aj počas horúcich letných dní, ktoré nás tiež v dohľadnej dobe už čakajú. Príliš horúce slnko tak už nebude dôvod, prečo by ste sa mali zatvárať vo vnútri.

S pergolou vám nebude vadiť ani dážď, keďže zatiahnutá strecha vás ochráni aj pred ním. A keď prestane pršať, môžete prakticky ihneď strechu pergoly otvoriť. Dômyselný odtokový systém sa postará o to, že zostatková voda odtečie mimo vašej terasy.

Bioklimatické pergoly sú naozajstnou špičkou, čo sa funkčnosti týka

Vyššie uvedené výhody platia aj pri základných pergolách s látkovou strechou. Poznáme však aj kategóriu bioklimatických hliníkových pergol, ktorých strecha je zložená z lamiel, ktoré je možné vo veľkom rozsahu naklápať. V podstate sa dá povedať, že ide o tienenie na spôsob žalúzií.

Vďaka takto riešenej streche môžete s bioklimatickou pergolou lepšie regulovať množstvo slnečných lúčov, ktoré budú dopadať na vašu terasu a v určitej polohe dokonca vytvoriť prirodzené prúdenie vzduchu na vašej terase, ktoré bude vzduch pod pergolou v určitej miere ochladzovať. Aj počas horúcich letných dní tak budete môcť mať na terase príjemnú „klímu“, vďaka ktorej sa stane čas strávený na nej naozaj chvíľami dokonalého relaxu a pohody.

Zdroj obrázka:

Autor: volkanozgumus / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *