Zoznam vecí, čo nesmie chýbať na svadbe: Na čo nikdy nezabudnúť?
4 mins read

Zoznam vecí, čo nesmie chýbať na svadbe: Na čo nikdy nezabudnúť?

Svadbu si môže každý zariadiť podľa seba, ale existujú veci, ktoré by na žiadnej svadbe nemali chýbať. Aké sú to? Zostavili sme zoznam tých najdôležitejších.

Fotokútik s vtipnými doplnkami a jednorazovým foťákom

Aby ste mali na svadbu krásne spomienky, ktoré budú zároveň aj hmatateľné, nezabudnite si vytvoriť svoj vlastný svadobný fotokútik. Okrem vtipných doplnkov a nápisov do neho rozhodne patrí aj fotoaparát. Keď hovoríme fotoaparát, máme na mysli jeden konkrétny model. Taký, ktorý každú zhotovenú fotografiu okamžite vytlačí. Instax do fotokútika skrátka patrí a s jeho pomocou vytvoríte tonu bláznivých a hlavne originálnych fotografií. Čo na tom, že budete mať na obrade a hostine aj svadobného fotografa.

Fotky z Instaxu sú amatérske, ale milujú ich všetci, pretože majú obrovské kúzlo.

Originálne, nápadité a osobité svetelné dekorácie

Jasným hitom, keď príde reč na svadobné osvetlenie, sú svetelné dekorácie. Platí o nich, že čím sú osobitejšie, tým lepšie. Téma svadby a svadobná výzdoba totiž musia vystihovať nevestu a ženícha. Svietiace neónové písmená poskladané do slova bar vás môžu vtipne nasmerovať k drinku, iniciály nevesty a ženícha zase môžu byť umiestnené za ich stoličkami pri svadobnom hodovaní a tak ďalej. Fantázii sa pri aplikovaní a vymýšľaní rôznych druhov svadobného osvetlenia medze skrátka nekladú.

Prebuďte v sebe hravosť a pohrajte sa so svadobnými svetelnými dekoráciami.

Svadobná torta

Dôležitou súčasťou svadby je, samozrejme, aj svadobná torta. Či už sa vydáte tradičnou cestou, alebo si tortu zostavíte z donutov, mini zákuskov či cupcakov, hlavne vám musí chutiť. Ak sa chcete riadiť aktuálnymi svadobnými trendmi, stavte na bohato zdobenú viacposchodovú tortu, ktorá bude vyzerať skôr ako umelecké dielo než ako dezert.

Kniha hostí

Obľúbeným predmetom, ktorý si po svadbe manželia radi nechajú na pamiatku, je svadobná kniha. Nikde nie je presne stanovené, ako má vyzerať. Teda novomanželia si môžu jej prevedenie prispôsobiť svojmu obrazu.

Farby a farebné doplnky

Časy, keď musela byť svadba striktne ladená iba do bielej farby, sú už dávno preč. Aktuálne sú v kurze pastelové farby, ale tento rok ich doplní ešte farba roka – magenta – spoločne s oranžovou. Práve farby sú totiž tým, čo prepožičia tú správnu atmosféru celej svadbe. Nevesty a ženísi by sa ich preto vôbec nemuseli báť, ale naopak, s nimi experimentovať a vhodne ich zakomponovať do svojich outfitov, ale tiež napríklad do svadobnej torty.

Špeciálne svadobné menu

Súčasťou svadby, samozrejme, musí byť aj vhodné svadobné menu. Ak je nevesta či ženích vegetarián, rozhodne by sa malo zohľadniť aj v ich menu. Čím originálnejšie svadobné menu, tým lepšie. Keď totiž počas roka navštevujete viac svadieb a všade dostanete to isté jedlo, začne to byť nudné.

Svadobné kytice, kvety do chlopne a svadobné pierka

Nezastupiteľné miesto na každej svadbe majú, samozrejme, aj kvety a kvetinové dekorácie. K oltáru musí kráčať nevesta so svadobnou kyticou, avšak kvet by nemal chýbať ani v ženíchovej chlopni a svadobnými doplnkami by mali byť obdarovaní aj hostia. Akými? Predsa tradičnými svadobnými pierkami.

Svadobné pierka bývajú doplnené aj vetvičkou myrty, ale ženích s nevestou majú, samozrejme, právo na zmenu, a tak namiesto myrty môžu do pierka pridať svoj obľúbený kvet, ktorý bude aj ich svadobný.

Nezabudnite, že niektoré veci k svadbe skrátka neodmysliteľne patria. Nemusíte, samozrejme, dodržiavať všetky tradície, ale svadobná torta, fotokútik, svadobné pierka a hravá výzdoba, to je skrátka nutnosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *