Detoxikácia pomôže vášmu telu
2 mins read

Detoxikácia pomôže vášmu telu

Už naši predkovia vedeli, že detoxikácia je veľmi dôležitá, síce oni vtedy nemali takých super pomocníkov ako vychytená spirulina, chlorella či goji, ale vedeli, že ak chcú dostať z tela látky, ktoré tam nepatria, musia sa postiť. Čo to teda tá detoxikácia je? Je to zbavenie sa nežiaducich toxínov, ktoré sa v tele usadili. Ako sa tam dostali? Rôznymi spôsobmi – z prostredia, v ktorom sa pohybujeme, z jedla, ktoré jeme alebo aj prirodzeným spôsobom – telo začne produkovať toxíny, ak je dlhodobo v strese či nepohode.

shutterstock_295261415

Čo vám hrozí, ak máte veľa toxínov

S čerty nejsou žerty a s toxínmi už vôbec. Preto by ste sa mali pravidelne zaujímať o to, ako ste na tom. Čo vám hrozí vtedy, ak máte v tele zvýšenú hladinu toxínov? Môže sa to prejaviť zápchou, bolesťami hlavy, obezitou či nadváhou. Aj preto je v takom prípade dôležitá detoxikačná kúra, ktorá sa postará o vyplavenie toxínov z tela. Najviac sa ich hromadí v hrubom čreve, aj preto by mala mať účinná očistná kúra v sebe nejaké prírodné laxatíva, ktoré by vyplavili toxíny z tela prirodzenou cestou.

Vybrať si môžete rôzne kúry

Je na vás, či si vyberiete očistnú kúru, ktorú si na základe receptov budete pripravovať vy. Takéto detoxikáčne kúry môžu obsahovať acai berry, cviklu, ryžu či zemiaky. Alebo si vyberiete hotovú kúru, akou je napríklad účinný Detox. O čo ide? Je to kompletný detoxikačný program, ktorý sa postará o vyplavenie toxínov z vášho tela. Najprv idú na vec prirodzené laxatíva ako glucomannan, extrakt z koreňa rastliny rhubarb, sladké drievko uvoľnia nahromadené toxíny uložené v hrubom čreve. Potom vláknina zo skorocelu indického posúva odpad cez črevá tak, aby ho telo vylúčilo. Semiačka feniklu uvoľňujú črevné kŕče a zabraňujú plynatosti. Až nakoniec výťažky z aloe vera, brusníc a rakytníka odstránia zápaly v hrubom čreve. Hneď ako je hrubé črevo čisté, jeho funkciu sú opäť v normále. Chcete zistiť viac o tejto kúre? Navštívte stránku Biome.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *