Gril či krb? Čo sa vám viac oplatí
2 mins read

Gril či krb? Čo sa vám viac oplatí

Mnohí z vás istotne rieši dilemu, či je pre vás lepší záhradný gril, alebo krb. Grilovacia sezóna sa blíži míľovými krokmi a vy by ste sa na ňu už chceli začať pomaly pripravovať. Ale stále sa neviete rozhodnúť, ktorá možnosť je pre vás výhodnejšia. V prvom rade sa musíte rozhodnúť na základe priestoru – máte v záhrade dosť miesta, aby sa vám tam zmestil záhradný krb? Ak áno, čítajte ďalej a dozviete sa o výhodách, ktoré vám krby prinášajú.

shutterstock_262125053

Výhody záhradných krbov

Pevné záhradné krby majú oproti grilom hneď jednu veľkú výhodu a tou je ich životnosť. Ako dlho vám vydrží gril? 2, 4, 10 rokov? Životnosť poctivých murovaných krbov dosahuje aj viac ako 30 rokov. Ďalšou nespornou výhodou je komín, vďaka ktorému vás dym nebude prenasledovať tam, kam sa pohnete. Z toho vyplýva ďalšia veľká výhoda – pri murovanom záhradnom krbe si môžete vybudovať pevné posedenie, pri ktorom sa nebudete musieť modliť, aby dym nefúkal na vás.

Nevýhody záhradných krbov

Samozrejme, že záhradné krby nemajú iba výhody, jednou z ich hlavných nevýhod je statickosť. Ak by ste chceli zobrať gril na nejakú akciu na chatu či ku kamarátovi, nemáte s tým problém, ak by ste podobný kúsok chceli urobiť s krbom, nepochodili by ste. Okrem toho je vyššia aj ich počiatočná cena, ide však o dlhodobú investíciu, ktorá sa vám vďaka dlhej životnosti vráti. V prípade, že sa neviete rozhodnúť, či je pre vás krb výhodný, alternatívou môžu byť aj univerzálne pizza pece.

Murovaný či skladací

Kladiete si otázku, či je pre vás lepší murovaný alebo skladací záhradný krb? Záleží na vás, čo chcete. Chcete poctivý krb, ktorý vydrží aj desaťročia, no ste ochotný si za neho priplatiť a zmieriť sa s tým, že stavba bude trvať dlhšie? Potom si vyberte murovaný. Naopak, ak chcete šikovnú skladačku, ktorú máte postavenú za jedno dopoludnie, potom je pre vás vhodnejší skladací záhradný krb.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *