2 mins read

Guess

Kto z nás by nepoznal jednu z najväčších a najznámejších módnych značiek GUESS. Na Slovensku pozná túto značku každý milovník oblečenia.  Táto celosvetovo známa módna značka je dobrým príkladom toho, ako si väčšina ľudí potrpí na kvalite a na detaile. Značka GUESS je preslávená najmä svojou kvalitou, nezameniteľným detailom, nápaditosťou, eleganciou a hlavne luxusom.

V súčasnosti si každý z nás môže kúpiť výrobky značky GUESS za prijateľnú cenu najmä počas výpredajov. Módna značka GUESS predáva po celom rozličné typy výrobkov, od kvalitného oblečenia až po luxusné hodinky.

Značka vznikla v 20. storočí, založili ju bratia Marcianovci, ktorý pochádzajú z horúceho Maroka. Zakladatelia sa neskôr presťahovali do Francúzska. V začiatkom nemali šťastie, ich prvé výrobky sa zďaleka nepredávali tak dobre, ako si mysleli. A Francúzskym dodávateľom látok dlhovali peniaze, preto sa dvaja zo štyroch bratov rozhodli odísť do Ameriky, kde sa im začalo dariť od začiatku. Dvere do sveta móda sa im otvorili v New Yorku, kde si otvorili prvý obchodík v ktorom bol o ich štýlové oblečenie obrovský záujem. Na začiatku kariéry pritom vôbec netušili, či sa Američanom bude páčiť francúzsky štýl, ktorý sa dosť líšil od toho amerického.

Bolo to hlavne modelkami a provokatívnymi kampaňami, ktoré ich priniesli na vrchol slávy. Na tento vrchol ich priniesli aj iné kampane, s ktorými si pobúrili veľa Američanov, ale na druhej strane to potešilo mnoho kritikov.

Dnes sa GUESS radí medzi najprestížnejšie módne značky na svete.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *