Je láska na celý život naozaj len mýtus?
2 mins read

Je láska na celý život naozaj len mýtus?

Zamilované sme boli už asi všetky, no s každým nevydareným vzťahom strácame nádej na stretnutie toho pravého. Manželstvo bolo v minulosti uzatvárané už pomerne skoro, mladomanželia boli ešte zamilovaní. To však nevydrží večne, no rôzne problémy, s ktorými sa stretáva každá rodina museli byť vyriešené. Nie každý vedel ako na to, no bolo bežné aj so závažnými konfliktami jednoducho žiť v jednej domácnosti. Rozvodov tak bolo menej ako dnes.

Manželstvá sa teraz uzatvárajú zväčša vo vyššom veku, no ani to nie je záruka, že to bude klapať po zvyšok života. V posledných rokoch však aj menšie rozpory neraz riešime rozvodom. Toto však nie je tá správna cesta. Ako však rozpoznať, že s tým koho milujeme, prežijem aj šťastnú starobu?

Takúto istotu nemá nikto, no ešte pred svadbou si treba uvedomiť, že na každom vzťahu treba pracovať. Preto nie je správnym riešením vydávať sa ak sme zamilované. V tomto citovom rozpoložení sme totiž ochotné prehliadať všetky partnerove nedostatky, a to aj tie veľmi závažné. Preto by sme o svadbe mali vážne uvažovať po dlhšom vzťahu. Ideálne je tiež, ak bývame v jednej domácnosti, ak ste totiž spolu 24 hodín denne, ťažko zamaskujete svoje chyby. Jednoducho by ste sa s partnerom mali dokonale poznať, len tak vás následne už nič neprekvapí.

Ak chcete aby vám manželstvo, ale aj dlhodobý vzťah dlho vydržal, je najdôležitejšia dôvera, úcta a komunikácia. Práve na tom stroskotá nejeden vzťah. Preto sa treba s partnerom zhovárať, nevyhýbajte sa žiadnym témam, no najmä by ste mali rozoberať aj to, čo vás trápi a hnevá. Muži často len pri podrobnom vysvetlení pochopia naše pocity. Na škodu nie je ani vynechanie citov, proste zhrňte čím vás nahneval a čo musí spraviť, aby sa to už neopakovalo.

Ideálny vzťah neexistuje, vždy sa vyskytnú problémy, no tie musíme riešiť, a to spoločne. Netreba sa vzdávať v predstihu. Aby vzťah splnil naše očakávania, treba na ňom pracovať. Ak nechcete investovať svoj čas a energiu, nebude fungovať žiaden váš vzťah.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *