Kabátik pre vaše dievčatko
4 mins read

Kabátik pre vaše dievčatko

Obliekať deti je radosť. Pre dievčatá i chlapcov dostať už od útleho veku také štýlové kúsky oblečenia, že nám je niekedy úplne jedno, koľko si za ne predajcovia pýtajú. Od jesene do jari sa treba deťom postarať o teplú módu a šatník im doplniť o športové i elegantné kabáty. Máte doma malú parádnicu? Poradíme vám, v akom kabáte sa bude cítiť svetovo.

Kabátik pre vaše dievčatko
Kabátik pre vaše dievčatko

Dievčenské kabáty do každého počasia

Všeobecne platí, že deti by sa mali obliekať o stupeň teplejšie ako dospelí. Keď teda vonku beháme v tričku na krátky rukáv, svojej ratoliestke oblečieme tričko s dlhými rukávmi, a keď máme na sebe mikinu, drobcov zaodejeme do tenkého kabátika. Ak máte vlastné deti, určite viete, aké ľahké je prísť zvonka s fľakmi na kabátiku. Tie nemusia byť iba od hliny alebo trávy, ale napríklad i od jedla, ktorým sme dieťa chceli zabaviť počas nudného nakupovania alebo prechádzky. Preto je vhodné voliť také kabáty pre dievčatá, ktoré po zašpinení netreba hneď hádzať do práčky, ale ktoré stačí pretrieť navlhčenou handričkou. Ideálne sú napr. kožené, resp. koženkové kabátiky, ktoré sú veľmi štýlové a značne pripomínajú módu dospelých. V sychravom počasí tieto kabáty nepremokajú, a tak ich môžete využívať i ako také pršiplášte. Detské kabátiky nemusia obsahovať milión vreciek. Dospelí si na to potrpia, pretože v nich nosia doklady, kľúče, vreckovky alebo mobily, avšak detičky ešte nemajú potrebu niečo so sebou sústavne nosiť, a ak áno, na to vám skôr poslúžia detské bahoty alebo kabelky.

Ak potrebujete kabát pre svoju princezničku, pravdepodobne si ani nebudete vedieť vybrať. Vo všetkých modeloch vyzerajú malé slečny neodolateľne. Poradíme vám však jedno – kabát pre dievča by mal byť v prvom rade príjemný na nosenie v akomkoľvek počasí. Pri hre vonku by sa v ňom malo dať dobre pohybovať a úplne ideálne je, ak má dlhší strih, ktorý zakryje i časť zadku. Keď sa vaše dievčatko po stýkrát zohne po kamienok, nemusíte aspoň zalamovať rukami, že má holé kríže.

Kabáty pre dievčatá hýria farbami

Samozrejme, že vaše malé dievčatko môžete obdariť módnymi kúskami, ktoré sú v tej najcukrovejšej ružovej, aká existuje. Niektorým dievčatám ružová obzvlášť pristane. V ponuke kabátov pre dievčatá však natrafíte na veľa originálnych modelov, ktoré vás očaria, a dokonca na nich nenájdete ani štipku ružovej. K jednofarebným nohaviciam vyberte svojmu dievčatku jedno- alebo viacfarebný kabátik, pokojne aj so vzormi. Obľúbené sú bodky, ale i kvetinky alebo srdiečka. Farebná škála kabátov pre dievčatá je skutočne pestrá, a tak si môžete vybrať kabátik v bielej, modrej, zelenej, čiernej alebo bordovej farbe. Dôverujete vkusu svojich najmenších? Nechajte ich, nech si kabát vyberú sami, o to ľahšie bude ich prehovoriť, aby sa šli obliecť. Kabátik pre dievčatko môže zdobiť nápaditá kapucňa, výrazné prešívanie, opasok, no zaujať môže i svojím strihom. Krátke a široké kabáty sú vhodné do teplejšieho jarného alebo jesenného počasia, dlhšie a úzke kabátiky zasa do chladného počasia, zvlášť ak je ich vnútro obdarené hrejivou kožušinkou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *