2 mins read

Káva arabica

Každý milovník kávy má určite nejakú preferovanú značku a chuť kávy. U mnohých je to práve káva Arabica. Je známa pre jej nezameniteľnú a výraznú arómu a chuť. Arabica je skrátka jedinečná káva, ktorú by mal aspoň raz vyskúšať každý. Má všetky skvelé vlastnosti každej kvalitnej kávy, no má v sebe i niečo špecifické a neopísateľné, čo jej dodáva výnimočnosť. „The proof is in the cup.“

Káva Arabica je výnimočná a chutná vďaka rovnomennému druhu kávových bôbov, z ktorých sa vyrába. Tie sú považované za najkvalitnejšie a najchutnejšie. Pestujú sa vo výške 1000-1800 metrov. Pre jej rast a správne dozrievanie potrebuje vyrovnané počasie, čo je čoraz väčším problémom.

Káva Arabica sa však pokúsila vytvoriť nezabudnuteľnú kávu z najkvalitnejších zŕn odrody Arabica. Vytvorili príjemnú lahodnú chuť s nezabudnuteľnou vôňou. To však kvôli veľkej konkurencii nebolo vôbec ľahké! Základom originálnosti je nielen ich spôsob miešania kávových zŕn a ich praženia, ale aj veľa ďalších neoddeliteľných vecí. Káva Arabica je ako orchester, kde sa kombinujú rôzne hudobné nástroje. No na tú správnu kombináciu týchto „nástrojov“ potrebovala niekoľko desaťročí. Je to sčasti veda, sčasti umenie a alchýmia, ale výsledky sú ohromujúce: výnimočná káva s jemnou penou. Kávový zážitok.

Samozrejmosťou je aj veľký výber. Máte radi delikátnu, jemnú a krémovú kávu? Alebo radšej výraznú? Každý si dokáže prísť na svoje, vďaka širokému spektru káv rôznych odrôd, kvality, ale aj sily. Jedna značka, desiatky druhov. No pri každom garancia originálnosti a bohatého chuťového zážitku.

A kde si môžete túto skvelú kávu dopriať? Buď u Vás doma, alebo v prostredí typickom pre túto kávu- Arabica Coffe House.