2 mins read

Káva je závislosťou, ktorá človeku neškodí

Pitie kávy naviac priaznivo ovplyvňuje nielen našu sústredenosť, ale aj náš zdravotný stav. Vedci síce zistili, že obsahuje aj zopár škodlivín, sú však v takej nízkej koncentrácií, že pri konzumácií 2 či 3 šálok denne, nijako neovplyvňujú naše zdravie. Jej priaznivé účinky teda prevyšujú.

Odborníci uprednostňujú kávu čiernu a pripravenú podľa presného postupu. Podľa tohto sa však môžete a nemusíte riadiť. Každému predsa chutí inak, a tak si pokojne svoju rannú šálku oslaďte a nemusíte šetriť ani mliekom. To robí kávu lepšie stráviteľnú aj pre náš žalúdok. Či už pijete kávu čiernu a bez cukru, alebo si ju potrebujete prispôsobiť vlastným potrebám, je v podstate jedno, aj tak si každý z nás vie vychutnať kvalitnú kávu. Nad robustou, arabicou, či ich zmesou sa zamýšľame málo, najmä ak väčšiu časť našej spotreby tvoria kávy zo supermarketu. Tu si vyberáme najmä podľa značky. Všetci sme však už počuli, že najvýraznejšiu kávovú chuť si vychutnáme vďaka čerstvo pomletej zrnkovej káve. Kedysi sa v našich obchodoch dala kúpiť výhradne zrnková káva, a možno, najmä ak ste pôžitkár, sa k tomuto spôsobu opäť vrátite.

Pre prípravu skutočne dobrej kávy však už nepostačuje len šálka a vriaca voda. Časom sa vyvinuli viaceré spôsoby, najjednoduchší je ale s použitím kávovaru. Aj ten však môže mať rôzny tvar aj funkcie. Aj u nás tak dostať kúpiť kávovary v rôznych cenových hladinách, ktoré sú určené výhradne len na prípravu kávy, alebo si vďaka nim môžete vychutnať aj iné kávové špeciality. Výber je teda len na Vás.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *