Každé dieťa potrebuje pozornosť
1 min read

Každé dieťa potrebuje pozornosť

Mať dieťa je veľká zodpovednosť. Už nehľadíme len na vlastné záujmy, ale hľadíme na blaho celej rodiny, najmä dieťaťa. Občas sa stávame príliš úzkostlivými, čo samozrejme nevplýva dobre na dieťa. Určite však svojmu dieťaťu venujte dostatok pozornosti.

Využite prázdniny vo svoj prospech

Onedlho začnú deťom prázdniny a ak máte v práci ešte možnosť si nahlásiť dovolenku, pripravte pre svoje deti dobrodružstvo. Samozrejme, že vaše dieťa bude mať také obdobie, kedy sa bude len nudiť. Nemôžete však stále chodiť na výlety. Zruinovalo by to váš rodinný rozpočet.

Určite však robte maximum pre to, aby ste dieťa odtrhli od internetu a počítačových hier. Podniknite výlet na dlho plánované miesto a užite si spoločné chvíle, ktoré budete chcieť opäť zopakovať.

Podporte dobré správanie dieťaťa

Každé dieťa si pýta pozornosť svojich rodičov plačom, hádzaním o zem, odmietaním jedla alebo pomalým obliekaním. Keď je dieťa kľudné a v izbe, kde má detský nábytok, sa pekne hrá bez toho, aby na seba upozorňovalo, pochváľte ho, ako sa pekne hrá. Získa pozitívnu spätnú väzbu, čiže nebude vyvolávať konflikty a pýtať si tak vašu pozornosť.

To, ako sa správa vaše dieťa, je obraz vašej výchovy. Nebuďte príliš úzkostlivým rodičom. Nechajte dieťa, nech sa samo presadí. Vychováte tak z neho perfektného človeka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *