2 mins read

Keramická korunka vám vráti krásny úsmev

Vďaka zubnej korunke dnes dokáže dentista nahradiť viditeľnú časť zubu a vrátiť nám krásny úsmev. Kvalitné keramické korunky sú k nerozoznaniu od vlastných zubov.

Naše zuby nie sú večné. Prísť o ne môžeme pri úraze, vďaka rozsiahlejším kazom, niekedy nám ich nenadelí príroda v kvalite, tvare či farbe, ktorá by bola pre nás prijateľnou. Vďaka zubným korunkám však môžeme mať zuby doslova ako filmové hviezdy. Nasadzujú sa na predné zuby aj na stoličky.

Dôležitým predpokladom pre možnosť nasadenia keramickej korunky je pahýľ zubu

Ide o zubný pahýľ, teda obrúsený kus zubu, z ktorého bol odstránený kaz, alebo ktorý nám zostal po úraze. Ale postačí nám aj len koreň, u ktorého sa urobia kvalitné koreňové výplne a do tohoto zbytku koreňa sa osadí kov. Na ten sa potom upevní keramická korunka. Pokiaľ nemáme ani koreň, riešením je implantát.

Základom je zdravý zub

Ak sa pre nasadenie korunky používa vlastný zbytok zubu, dôležité je predovšetkým plné vyliečenie zubu. Odstráni sa kaz, vylieč sa zápal či hnisavý vačok pod zubom. Dôležitá je skutočne dobre urobená koreňová výplň.

Druhy zubných koruniek

Kvalitná zubná klinika, akou je košický Happy Dent – Stomatologia Aupark, ponúka rôzne typy koruniek. Tradičnými zubnými korunkami sú kovokeramické korunky, kde sa na kovový základ sa nanáša keramická vrstva. Iným riešením sú korunky z čistej keramiky, alebo najnovšie zirkónové korunky.

Bez zubov nemusíte byť ani deň

Samozrejme len ťažko si dokážeme predstaviť, že na niekoľko dní, než sa nám zub vylieči či než sa pre nás keramická korunka vyrobí, zostaneme bez zubov. Tejto situácie sa báť nemusíte. V Happy Dent vám behom tejto doby nasadia veľmi pekné živičné korunky, ktoré esteticky nijak nenarušia váš vzhľad. S živičnými korunkami sa dá tiež bez problémov jesť. Následne je provizórna korunka nahradená finálnou.

V Happy Dent vám urobia nielen keramickú korunku, ale tiež mostíky, výplne inlaye, onlaye, overlaye, fazety a taktiež snímateľné zubné náhrady.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *