Investovať do zlata môžete aj vy! Ako na to?
2 mins read

Investovať do zlata môžete aj vy! Ako na to?

Ako moderná žena si nepochybne uvedomujete kolísanie ekonomiky a jeho vplyv na vaše úspory. Ak hľadáte spôsoby, ako vaše peniaze spoľahlivo na dlhú dobu ochrániť, naskytá sa práve možnosť investovania do zlata. To pritom vôbec nie je tak komplikované, ako by sa mohlo zdať!

Samozrejme, hovoríme o investovaní do reálneho zlata, nie nejakých pokusoch s virtuálnym zlatom, ktoré nemá budúcnosť. Najčastejším spôsobom investície do zlata je nákup zlatých tehličiek a zliatkov, ktoré sú však pomerne drahé, a teda nevhodné na menšie investície. Plus, stav do značnej miery skomplikovala aj situácia spôsobená korona vírusom. Totiž, žiadna česká mincovňa investičné zlato vo forme zliatkov a tehiel nevyrába. Zlato sa ku nám dováža až zo Švajčiarska, kde sídlia jedni z najväčších svetových producentov zlata – rafinérie Argor-Heraues, PAMP a Valcambi. Ich činnosť bola švajčiarskou vládou počas korona krízy pozastavená, čím výrazne poklesla produkcia a zlaté tehly a zliatky sa stali nedostatkovým tovarom.

Ak plánujete investovať do zlata v dnešnej dobe, ideálnym riešením sú zlaté mince, a to nielen kvôli nedostatku zlatých tehál a zliatkov na trhu. Zlaté mince prinášajú aj niekoľko ďalších benefitov. Napríklad, rovnaká hmotnosť zlatých mincí z 24 karátového zlata je v porovnaní so zliatkami lacnejšia, keďže na zlaté mince sa nevzťahuje DPH a platíte pri nich len za samotné zlato. Zároveň, zlaté mince si môžete zobrať do ruky, prípadne vystaviť do zbierky, keďže vyzerajú vizuálne pekne.

Najlepšie zlaté mince na trhu!

Ak plánujete investíciu do zlatých mincí, oplatí sa staviť na istotu, ktorou sú zlaté mince Wiener Philharmoniker. Tie sú vyrábané v hmotnostiach 1 Oz a nižších, vďaka čomu sú dostupnou investíciou skutočne pre každého. Zlaté mince Wiener Philharmoniker sú známe po celom svete, v prípade potreby ich tak viete kedykoľvek premeniť na peniaze v ktorejkoľvek krajine sveta.

Investovanie do zlata je vďaka zlatým minciam skutočne jednoduché a dostupné, tak neváhajte a vyskúšajte ho aj vy!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *