3 mins read

Korčule pre tých najmenších

Jednou z rodinných rekreačno – športových aktivít môže byť korčuľovanie. Ak ste tomuto trendu podľahli aj vy zapojte do tejto aktivity aj svoje deti. Vybrať správne in line korčule pre tých najmenších vás nemusí stáť celý majetok a ani nemusíte ich výberom stráviť celé dni v obchodoch.  Pokiaľ viete na čo klásť dôraz pri ich kúpe vydržia vašim ratolestiam aj niekoľko sezón. Ak už vy, ako rodičia in line korčule vlastníte, prekvapte svoje deti a zadovážte im detské korčule.

Kedy začať s korčuľovaním.

Najvhodnejší vek je medzi 6 až 10 rokom dieťaťa. Ak je váš drobec zdatnejší pokojne mu môžete zaobstarať korčule už v 4- 5 – tich rokoch. Uvidíte, ako rýchlo im príde na chuť.

Nastaviteľná veľkosť.

V prvom rade berte ohľad na veľkosť nôh dieťaťa. Tu neplatí, že mu kúpite o číslo väčšie, veď dorastie. Noha má byť v korčuliach pevná. Vyberajte korčule s polstrovaním. Veľkou výhodou detských korčúľ je nastaviteľná dĺžka. Vďaka posuvnej špičke, alebo päte sa ich veľkosť pohybuje v rozmedzí 3 – 4 čísel. Nemusíte sa obávať, že do ďalšej sezóny vám z nich vyrastie. Ak sú z kvalitnejšieho materiálu vydržia aj 3 – 4 roky.

Na čo brať ohľad pri výbere korčúľ.

Detské korčule majú menšie a mäkšie kolieska. Sú síce pomalšie, ale v zákrutách lepšie sedia na povrchu. Pri korčuliach si všímajte materiál, z ktorého sú vyrobené (plast, textil), rám (plast, hliník, kov), ložiská a veľkosť koliesok. Pokiaľ dieťa už nejaký ten rok korčuľuje obzrite sa po korčuliach z kategórie slalomových, alebo agresívnych.

Pre začiatočníkov.

Vhodné korčule pre tých najmenších začiatočníkov môžu byť aj dvojradové korčule. A nie len pre nich. Aj tí pokročilejší si pri pohľade na tieto korčule zaspomínajú na detské časy. Tento druh hlási svoj veľký návrat, pravdaže v podstatne vylepšenej podobe. Lepšiu oporu nohe poskytnú korčule s vyššou topánkou. Ak vám ide o rýchlosť vyberte z korčúľ, ktoré majú topánku nižšiu.

Nech sa rozhodnete pre ktorýkoľvek typ korčúľ, nezabúdajte na bezpečnosť. Chrániče kolien, lakťov a helma by mali byť povinnou výbavou každého korčuliara.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *