Ako vplýva rozvod rodičov na dieťa
2 mins read

Ako vplýva rozvod rodičov na dieťa

Pre deti môže byť rozvod obzvlášť stresujúci, smutný a mätúci. Bez ohľadu na vek sa môžu deti cítiť šokované, neisté alebo nahnevané, pretože ich vyhliadka do budúcnosti nie je vďaka nastávajúcej situácií ideálna. Dokonca sa aj oni môžu cítiť byť vinné za rozpad manželského zväzku.

Aj keď je to z praktického hľadiska normálne, že to pre tých najmenších nebude práve veselé, vždy je toho, čo môžete urobiť ešte veľa, aby bola táto situácia pre vaše dieťa menej bolestivá. Rozvod je len málokedy bezproblémovým procesom, ale niektoré veci môžu vaším deťom pomôcť.

Ako môžete podporiť svoje dieťa

Deťom môže rozvod celý ich život obrátiť hore nohami. Možno si myslíte, že vo svojom mladom veku si niečo také uvedomovať nemôžu, ale omyl je pravdou. Nakoniec aj keby, vždy príde moment, kedy si dieťa povzdychne a povie, že to mohlo byť úplne inak.

Keď už teda nie je východisko a muselo dôjsť k tomuto vážnemu kroku, mali by ste mať s deťmi trpezlivosť. Minimalizujte napätie tým, že ich budete viac počúvať a venovať im svoju pozornosť. V opačnom prípade sa vám to môže vrátiť a vypomstiť. Ak to nejde súkromne, môže pomôcť aj udržiavanie pracovných vzťahov s ex partnerom, do čoho bude zapojené aj dieťa, čím nebude odlúčenie tak rázne.

S vašou podporou môžu deti úspešne prechádzať týmto nepríjemným obdobím a zároveň získať pocit, že sú stále milované, sebavedomé a silné.

Čo očakáva dieťa od mamy a otca

Potrebuje, aby ste obaja zotrvali v jeho živote. Aby ste prejavili záujem, prestali medzi sebou bojovať a tvrdo pracovať na svojej úspešnej kariére. Ak to nebude, dieťa sa potom začne obviňovať z toho, že urobilo niečo zlé. Jednoducho vás potrebuje vo svojej blízkosti a chce, aby ste obaja boli súčasťou jeho života. Spolieha sa na otca a mamu, aby ho v prípade potreby povzbudili, naučili tomu, čo je dôležité a pomohli, keď príde problém.

Verte tomu, dieťa si to skôr či neskôr uvedomí. Neúplná rodina sa odráža na financiách, pozornosti a osobnom rozvoji.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *