Krása a sebavedomie ženy
2 mins read

Krása a sebavedomie ženy

Krásne ženy z reklám a bilbordov na nás hľadia na každom kroku. O tom, že sa jedná hlavne o retušované fotografie sa toho nahovorilo už veľa, no aj tak sa akosi snažíme aspoň trochu priblížiť tomuto pokrivenému ideálu krásy. Ako ženy sme pod väčším tlakom na pekný a upravený vzhľad. Neraz však naša túžba prerastie až do posadnutosti. Tá však môže v niektorých prípadoch spôsobiť aj závažné zdravotné problémy.

Najmä mladšie ročníky sú náchylné na takéto problémy. V puberte je život sám o sebe zložitý. Ak sa k tomu pridá aj plnšia postava, či akné, komplex je na svete. Týmto obdobím sme si však museli prejsť všetky, no o niečo ľahšie je to s dobrými priateľkami.

Asi neexistuje žena, ktorá by bola so svojím vzhľadom celkom spokojná. Neustále tak nachádzame nové a nové problémové partie, s ktorými by sme najradšej niečo urobili. Ak vám prekáža plnšia postava, zabudnite na diéty. Kľúčom k štíhlej postave je najmä šport a vyvážená strava. Pravidelný pohyb zabezpečí nielen znižovanie hmotnosti, ale aj spevňovanie svalstva. Úpravou jedálnička sa naviac vyhnete nežiadúcemu jojo efektu.

Ďalším problémom, ktorý udáva nejedna z nás je nedokonalá pleť. Akné je súčasťou dospievania a zamedziť jeho vzniku môžete len po konzultácií s kožným lekárom. Aj voľba kozmetiky je zásadná, preto sa radšej vyvarujte vlastným experimentov. V niektorých prípadoch však pretrváva aj v dospelosti, tu je taktiež nevyhnutné navštíviť lekára. Podmienené to však môže byť aj stravou a najmä nesprávne zvolenou kozmetikou, a to nielen tou dekoratívnou.

Krásna žena nemusí mať len dokonalú postavu a bezchybnú pleť. Aj muži vnímajú najmä sebavedomie žien, a tak nie je pre nich dokonalosť taká nevyhnutná. Ak sa teda zmierite aj s nedostatkami a pekne sa oblečiete, aj za vami sa budú muži obzerať.

Každá z nás je predsa jedinečná a výnimočná, nemeňte to!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *