Pripravené na tehotenstvo?
2 mins read

Pripravené na tehotenstvo?

Populácia starne, môžeme to vidieť všade okolo, aj malých detí pribúda len pomaly. Najväčší vplyv na to má aj náš životný štýl. Na našom rozhodnutí záleží, kedy a za akých podmienok sme pripravené mať vlastné dieťa.
Od čias našich mám sa toho veľa zmenilo. Už dávno nie sme vnímané len ako ženy v domácnosti, ale máme príležitosti a možnosti budovať aj vlastnú kariéru. Tá však nie je vždy hlavnou príčinou odkladania materstva.

Od skorého otehotnenia nás odrádza viacero faktorov. V neposlednom rade je to práve okolie. Určite si pamätáte z rozprávania starších ročníkov, ako každá mladá žena, ktorá sa hneď v 18-tich rokoch nevydala bola starou dievkou. Dnes si však môžeme slobody užívať tak dlho, ako chceme, no nie vždy je to dobré. Aj naše vrstovníčky, ktoré otehotneli okolo 20-tky boli považované za naivné, nezrelé, či dokonca hlúpe, no možno teraz sa na ne nejedna z nás pozerá celkom inak.

Tak sa mi zdá, že ten správny vek proste neexistuje. Ak sa totiž blížite k 30-tke a nebehá okolo Vás už aspoň jeden alebo dvaja nezbedníci ste pozadu. Poznámky do kedy „to“ chcete odkladať sú teda na dennom poriadku.
Avšak v nižšom veku sme stále primladé a máme si užiť život, cestovať, či si najskôr zarobiť. Toto nie je vždy len z našej hlavy. Často to počuť od priateľov, blízkych, ale aj rodiny. No niekedy neprejde ani jeden, či dva roky a už sme zasa staré. Je to naozaj na zamyslenie.

Jedna vec je priviesť dieťa na svet, no aj vďaka zlej finančnej situácií si najmä vo vyššom veku uvedomujeme finančnú záťaž. Nie, že by sme sa obávali, že prídeme o svoje pohodlie, máme skôr obavy o slušné zaopatrenie nášho potomka.

Pred nejakým časom som zachytila správu, že ani v tridsiatke sa niektoré ženy na materstvo necítia. Možno je to pravda, no ak si spomeniem na minulosť, veľmi pochybujem o tom, že pred tridsiatimi rokmi by 18 ročná dievčina, ktorá sa vydávala s bruchom, povedala opak. Niekedy človek nie je pripravený asi nikdy, musí to prísť samé.
Vo veľkej miere však naše rozhodnutie ovplyvní aj správny partner.

Zdroj obrázku: http://www.sxc.hu/photo/1413393

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *