Máte veľké výdavky a chcete ich znížiť? Poradíme vám spôsob, akým to dosiahnete
2 mins read

Máte veľké výdavky a chcete ich znížiť? Poradíme vám spôsob, akým to dosiahnete

Nejedna slovenská domácnosť žije na pokraji chudoby. Štát im to výrazne neuľahčuje. Potraviny a energie idú hore, s čím majú problémy aj rodiny, kde obaja rodičia chodia do práce. Ak máte veľké výdavky a chcete ušetriť, poradíme vám zopár fínt ako znížiť výdavky.

Skúste nejaké obdobie nekupovať oblečenie

Nevyhnutné veci samozrejme môžete, ale načo vám budú nové krátke tričká, dámske saká a nohavice? Skúste nejaké obdobie vydržať a nechoďte do obchodných centier, kde vás budú lákať zľavy, ktoré ani zľavami nie sú.

Potraviny nakupujte len na daný deň

Každý deň dôkladne zvážte, čo budete variť. Možno to bude pre vás otravné chodiť každý deň do obchodu, ale takýmto spôsobom kúpite len to, čo potrebujete na varenie a čo najrýchlejšie skonzumujete. Nemôže sa vám stať, že sa vám nejaká potravina pokazí a budete ju musieť vyhodiť.

Odkladajte si na sporiaci účet

Stanovte si taký zvyk, že si každý mesiac budete odkladať niekoľko eur na sporiaci účet. Nielenže vám nabehnú úroky, ale za našetrenú sumu si budete môcť kúpiť chýbajúce veci do domácnosti, poprípade si zaplatiť dovolenku pri mori. Skúste začať 20 eurami, neskôr môžete odkladať viac.

Veľké výdavky má každý z nás. Väčšinou je problém práve nesprávne hospodárenie a veľké utrácanie na zbytočnosti. Veľké výdavky vás čakajú aj vtedy, ak začnete podnikať. Výhodnejšie pre vás bude, ak popremýšľate nad offshore spoločnosťou vo Veľkej Británii.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *