6 mins read

Najočakávanejšie športové podujatia v najbližších mesiacoch

Tak a je to tu vážení športoví priatelia. Čo nevidieť odštartujú Majstrovstvá sveta vo futbale, tesne po nich legendárne Tour de France a na jeseň Liga národov. Doslova a do písmena nabití program pre nás, zanietených športových fanúškov. Máme sa skutočne na čo tešiť. Lenže naozaj? Ako zladiť pracovné a súkromné povinnosti so sledovaním vzrušujúcich športových zážitkov?

Drvivá väčšina z nás horí nedočkavosťou pozrieť si našich športových reprezentantov v priamom prenose a pekne krásne v digitálnej kvalite. Tí zanietenejší sa síce vyberú fandiť priamo na športoviská, no zbytok si pozrie športové zápolenia pohodlne doma na televíznych obrazovkách.

Sme si istí, že v tomto čase iný program nemá absolútne šancu. Žiadna telenovela, žiadne nervy drásajúci program o ľudských nešťastiach – v lete a tesne po ňom bude mať v našich domácnostiach privilégium šport a zase len šport.

Futbal to je hra, no tohoto roku bez nás

Onedlho vypukne futbalový ošiaľ v Rusku. Napriek tomu, že naša futbalová reprezentácia zostala tesne pred bránami finálového turnaja, to nám nemôže pokaziť hlboký športový zážitok zo sledovania iných mužstiev. Šport je už raz taký, nie všetci majú to povestné športové šťastie. Možno snáď nabudúce.

Po prvotnom sklamaní, že na majstrovstvách nezaznie naša hymna, sa isto naplno ponoríme do sledovania boja o zlatú trofej. Takže, nech ju zdvihne nad hlavu to najlepšie futbalové mužstvo a my mu svorne v stoji zatlieskame.

Berieme iba zelený a žltý dres

Krátko po skončení futbalového šialenstva nás čakajú trojtýždňové muky cyklistických závodov okolo Francúzska. A prečo práve muky? No pretože s napätím budeme v každej etape očakávať víťazstvo nášho fenomenálneho Petra Sagana. Akosi sme si zvykli na jeho úspechy v sedle.

Kedysi sme sa nadchýňali jeho ziskom zeleného dresu, no akoby nám tento famózny úspech zrazu prestal stačiť. Neskromne očakávame, že k nemu tohto roku pridá aj ten žiarivejší, žltý. No uvidíme. V každom prípade “saganomániou” budeme žiť po tie dni úplne všetci.

Stratenú chuť si napravíme pri Lige národov

No a do tretice niečo absolútne nové, čo sme zatiaľ nevideli a ani nemohli vidieť. Od septembra do novembra tohto roku uvidíme na našich obrazovkách futbalovú Ligu národov. Pre nás Slovákov, tak trochu náplasť na ubolené srdce. Máme možnosť akéhosi reparátu, podobne ako aj iné neúspešné mužstvá.

Ide o nový projekt UEFA, ktorý by mal zatraktívniť prípravné boje o miestenky na nadchádzajúce majstrovstvá Európy v r. 2020. Mužstvá sa rozdelili podľa výkonnosti do štyroch skupín a jednotliví víťazi sa medzi sebou pobijú o priame miestenky na spomínaný šampionát.

Vysielací čas nám robí škrt cez rozpočet

Tak a to by sme mali. Pripomenuli sme si tri najbližšie a isto u nás aj najsledovanejšie športové podujatia tohto roku. Má to ale jeden malý háčik. Síce malý, no podstatný. Totiž, šport, nešport, do práce sa chodiť musí…

Mnohí z nás tak zostanú sklamaní a budú túžobne pozerať na hodinky a svojou vôľou posúvať čas, len aby sme už boli doma pri svojej televízií. Veľa priamych prenosov sa totiž bude odohrávať tesne po poludní a kým stačíme prísť domov, máme po chlebe.

Jedno riešenie, ktoré vám umožní sledovať televíziu všade

Je tu ale jedna eventualita, ktorá by nám mohla vrátiť vopred stratenú nádej. Televízia sa v dnešnej dobe dá bez problémov pozerať aj na mobile. Záleží len na tom, ako si charakterizujeme mobil, tablet alebo notebook.

Skrátka a dobre, nemusíme byť za každú cenu prilepení na veľkej televíznej obrazovke v obývačke, alebo v zasadačke našej firmy. Stačí si zapnúť to, čo akurát máme po ruke a hotovo. Sledujeme priamy prenos v digitálnej kvalite bez toho, aby sme boli nútení zmeniť našu aktuálnu polohu.

Televízny archív nám priblíži stratené minúty

Ako na to? Stačí si zakúpiť u mobilného operátora príslušnú službu a máme po starostiach. Pripojíme sa na televíznu stanicu, na ktorej budú vysielať spomínané športové podujatia. Následne si zvolíme kvalitu prehrávania, veľkosť obrazovky a radosť zo športu nebude mať konca kraja.

Netreba sa obávať zložitej obsluhy. Príslušná aplikácia je ovládaná intuitívnym spôsobom, ktorý zvládnu aj úplní amatéri. Televízia v mobile má jednu dôležitú vymoženosť. A síce, počas toho ako budeme uháňať domov, aby sme si ten-ktorý zápas dopozerali, môžeme si zo záznamu pozrieť v televíznom archíve práve to, čo nám uniklo.

A hoc aj na inom zariadení, pretože televízia v mobile zvyčajne ponúka sledovanie televízie v tomto režime až na troch mobilných zariadeniach.

Kvalitný obraz a zvuk si žiada kvalitný internet

Na záver jedna rečnícka otázka. Má na kvalitu obrazu a kvalitu zvuku mobilnej televízie vplyv rýchlosť internetového pripojenia? Áno, má. Preto, aby nám nikto a nič nepokazilo hodnotný športový zážitok, musíme využiť to najmodernejšie internetové mobilné pripojenie.

Najlepšie riešením sa javí 4G / LTE. V súčasnosti už je ním pokrytá väčšina územia Slovenska, takže akékoľvek pochybnosti nie sú na mieste. Takže vážení športoví priatelia, stretneme sa všetci pri mobilných obrazovkách. Dovidenia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *