Podporte svoj imunitný systém cez tieto chladné zimné dni
3 mins read

Podporte svoj imunitný systém cez tieto chladné zimné dni

Zima nás tento rok poriadne trápi. Teploty klesajú hlboko pod nulu nielen cez noc, ale aj počas dňa. Určite ste zachytili správy o tom, aby ste svoje telo nevystavovali silným mrazom a radšej sa zdržiavali v interiéri. Každopádne byť neustále zavretý v interiéri tiež neprospieva ľudskému organizmu. Prečo? Oslabujete si svoj imunitný systém. Aj keby ste užívali najznámejší posilňujúci čierny kmín, ktorý podporuje obranyschopnosť organizmu, ani to by vám nepomohlo. Kmín je síce účinný, ale okrem kmínu sa potrebujete zamerať aj na toto:

Keď vám počasie a práca umožní, vezmite celú svoju rodinu na prechádzku. Nie je nutné, aby ste chodili na niekoľkohodinové turistiky, a to najmä s malými deťmi. Krátka prechádzka však prospeje vášmu organizmu. Dá sa povedať, že si oddýchne od horúceho prekúreného vzduchu, ktorý zaiste máte doma. Však sú veľké mrazy, tak treba kúriť. V niektorých domácnostiach to však veľmi preháňajú a potom sa niet čo čudovať, keď sú jej členovia chorí a majú podráždené sliznice. Odporúčame vám vymieňať vzduch v pravidelných intervaloch, aj keď kúrite. Ráno je najčerstvejší vzduch, preto si vždy predtým, ako odídete do práce, poriadne vyvetrajte.

Počas mínusových teplôt dbajte najmä o svoj odev. Je nutné si navrstviť viac oblečenia, aby vám vôbec dokázalo udržať telesnú teplotu a vyhnúť sa tak podchladeniu. Imunitný systém by veru neocenil tenké jednovrstvové oblečenie. Ak nemáte termo oblečenie, je ten najvyšší čas skočiť si ho kúpiť. Pomôže vám ochrániť pokožku pred mrazom a udrží príjemnú telesnú teplotu, takže vám nebude vôbec zima.

Okrem pravidelných prechádzok na čerstvom vzduchu posilníte imunitný systém aj pitím zdravých bylinkových čajov. Odporúčame vám robievať si čaj s usušeného pamajoránu, medovky, mäty, repíka. Alkoholu sa počas zimy vyhýbajte. Mnohí z nás si myslia, že ak pijeme alkohol, zahrejeme sa. Omyl! Alkohol nás ochladzuje. Keď si predsa len niečo dáte a na druhý deň vás bolí hlava a žalúdok, odporúčame vám ísť si kúpiť pestrec mariánsky.

O príznakoch pri užívaní pestreca sa dočítate najmä na internete. Je to dosť populárna rastlinka, takže možno ani len nebudete potrebovať ísť hľadať informácie na internet. Ak ju ale nepoznáte, je dobré, keď si vopred zistíte prípadné vedľajšie účinky.

Čo teda robiť, aby ste boli zdraví aj počas zimy?

1. Hýbte sa. Chodievajte na čerstvý vzduch.

2. Jedzte viac ovocia a zeleniny. Podporia váš imunitný systém.

3. Vyhýbajte sa alkoholu. Oslabuje imunitu.

4. Poriadne sa obliekajte. Nikdy nepodceňujte vrtochy počasia.

5. Netrávte veľa času v prekúrených priestoroch. V domácnosti udržiavajte primerané teploty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *