2 mins read

Popradská káva

Symbolom toho, že aj Slováci niečo vedia o dobrej káve, je Popradská káva. Hoci na Slovensku nie je pestovaná, Baliarne Obchodu, a. s. Poprad majú prax v jej balení už od roku 1955. V Poprade sa dovezená káva navyše aj smaží a skladuje. A chuťovo môžete porovnávať Popradskú kávu s kávami svetových značiek, nakoľko pod značkou Popradská káva kúpite kávu rôznej kvality a z rôznych oblastí. Prečo je teda Popradská káva slovenská? Odpoveď je jednoduchá – BOP je spoločnosť s výlučne slovenských kapitálom a navyše sa káva na Slovensku aj spracúva. Čiže jediné, čo sa tu nerobí, je pestovanie kávy, čo je pre naše klimatické podmienky pochopiteľné.

Značka Popradská káva Vám dnes ponúka rôzne druhy kávy. Medzi najznámejšie určite patria:

  1. Extra špeciál – káva pýšiaca sa výnimočnou chuťou a výraznou arómou. Jedná sa o praženú mletú kávu Arabika (100%) s originálnou receptúrou, ktorá sa vyrába už viac ako 50 rokov. Jej jedinečnosť spočíva najmä v pôvode zŕn – pochádzajú z plantáží Strednej a Južnej Ameriky, napr. z Hondurasu, Kolumbie, Brazílie či Mexika. Pri jej výrobe sa používa niekoľko rôznych odrôd, aby sa dosiahla čo najlepšia chuť a čo najvýraznejšia aróma. Môžete si z nej pripraviť zalievanú aj prekvapkávanú kávu, dokonca aj francúzske presso – Cafetiera.

 

  1. Brasil & Colombia – Kávy pre skutočných pôžitkárov. Ručne triedené zrná zaručujú kvalitu kávy, ktorá je spracovaná najmodernejšou technológiou. Niet čo dodať.
  2. Mleté kávy – Popradská káva ponúka viacero druhov mletých káv. Pod označením Premium sa skrýva lahodná a vyvážená káva. Romanca ja káva s výraznou chuťou a arómou. Mocca exclusive má veľmi výraznú arómu. No a, samozrejme, nesmieme zabudnúť na kávu Bez kofeínu, ktorá je určená všetkým, ktorí milujú vôňu a chuť kávy, no nemôžu konzumovať kofeín.
  3. Instantné kávy – V podobe instantnej kávy sa dá zatiaľ kúpiť len tá najobľúbenejšia, teda Extra špeciál. Je spracovaná technológiou freez dried coffee, teda vymrazovania.