Pre a proti vstavaných domácich spotrebičov
3 mins read

Pre a proti vstavaných domácich spotrebičov

Ak ste už niekedy zariaďovali kuchyňu, určite ste sa stretli s večnou otázkou, či je lepšie použiť vstavané domáce spotrebiče, alebo radšej kúpiť voľne stojace. Rozhodnutie nie je ľahká záležitosť a rolu v ňom samozrejme hrá hneď niekoľko dôležitých aspektov. Ktoré to sú? A aké sú vlastne pre a proti vstavaných spotrebičov? O tom sa dočítate v dnešnom článku.

Prvá vec, ktorú musíme riešiť, keď sme postavení pred rozhodovanie o vzhľadu novej kuchyne, sú samozrejme jej dispozície. Niektoré priestory nám nedávajú inú možnosť než zakomponovať spotrebiče priamo do linky, aby sme tak docielili čo najviac efektívne využitého priestoru. Niekedy dokonca musíme veľkosť spotrebičov priamo prisposobiť kuchynskej linke.

Ďalšia vec, ktorú je potrebné pri výbere zohľadniť, je vkus používateľov. Vstavané spotrebiče často korešpondujú s celkovým výzorom kuchyne lepšie ako tie voľne stojace, ktoré možu interiér svojim vzhľadom narušovať. Toto platí najmä v prípade šporák verzus varná doska spojená s rúrou. Ak ste priaznivcom dizajnérskych kúskov, ktoré nemusia priamo korešpondovať s celkovým výzorom kuchyne, pravdepodobne sa nebudete chcieť púšťať cestou vstavaného dua rúra + varná doska. Naopak ak by ste boli radšej, aby boli tieto spotrebiče priamo utopené v kuchynskej linke, siahnete po vstavanej verzii.

Pri výbere nesmieme zabúdať ani na financie. Zatiaľ čo voľne stojace spotrebiče sú veľmi ľahké na inštaláciu, čím odpadá položka inštalácie v zozname výdajov, vstavané spotrebiče sú v tomto smere o niečo drahšie. Výrobcovia nám práve kvôli finančnej náročnosti poskytujú rôzne akcie.

Posledným kritériom, ktoré je potrebné zobrať do úvahy, je praktickosť daného riešenia domáceho spotrebiča. Napriek tomu, že dnes už trh ponúka obrovský výber spotrebičov rôznych veľkostí, môžeme sa stretnúť s tým, že napríklad v prípade šporáku nebudeme mať možnosť vyplniť voľné miesto v linke spotrebičom kompletne. Takéto riešenie sa môže ukázať ako nepraktické, najmä v prípade čistenia kuchyne, kedy nám medzera medzi šporákom a zvyškom kuchynskej linky môže byť na príťaž.

V konečnom dôsledku tak prichádzame na to, že nevýhodami vstavaných spotrebičov sú náročnejšia inštalácia a vyššia cena. Naopak výhodou je estetickosť spotrebiča, praktickejšie čistenie kuchyne a viac možností spotrebič umiestniť. V prípade voľne stojacich spotrebičov je samozrejme výhoda rýchlej inštalácie a finančnej nenáročnosti. Musíme ale rátať s tým, že týmto riešením možno poškodíme estetickú a praktickú stránku interiéru.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *