Nočné stolíky – čo sa o nich asi tak dá napísať?
5 mins read

Nočné stolíky – čo sa o nich asi tak dá napísať?

Nočné stolíky – čo sa o nich asi tak dá napísať? Občas je treba aj ťažko uchopiteľné zadania vziať ako výzvu a pokúsiť sa spraviť s nimi aj nemožné. Zozbierali a zoradili sme pre vás niekoľko informácií o nočných stolíkoch a ich použití, ktoré vás, ako veríme, pobavia, poučia a rozhodne nebudú nudiť.

Nočný stolík
Nočný stolík

Ako na nočnom stolíku udržať poriadok?

Nočný stolík je pekným doplnkom spálne, pokiaľ sa na ňom nekumuluje neporiadok. Celkom zarážajúce keď si uvedomíme koľko využiteľného priestoru poskytuje. Nie je to mnoho, čo je tak trochu aj výhoda, pretože organizovanie a čistenie tak nie je nijak veľkým problémom.

1) Kúsky papiera, papierové vreckovky (použité) a podobné veci radšej ako na stolík hádžte do vreca na odpad.

2) Odstráňte zo stolíka všetky veci, ktoré naň nepatria. Často na ňom končí napríklad malý skladateľný dáždnik – ale v spálni predsa neprší, no nie?

3) Ak na vašom stolíku pravidelne končia mince, kľúče alebo peňaženka, skúste to zmeniť a nájdite im iné miesto. Ideálne v košíku, ktorý môžete umiestniť na stolík alebo do zásuvky.

4) Vyčistite zásuvky a snažte sa do nich vkladať len tie veci, ktoré budete používať v blízkosti lôžka, pri ležaní a podobne.

5) Veci, ktoré by mali byť vždy prípustné (lampa, hodiny, telefón, vreckovky), poukladajte navrch. Ak si radi v posteli čítate, nájdite v nočnom stolíku miesto aj pre knihy a časopisy.

8 ľúbivých tipov

Hoci je posteľ najdôležitejšou položkou v spálni, tá by nebola kompletná bez aspoň jedného nočného stolíka. Ten slúži na umiestnenie potrebných vecí v blízkosti postele, ale tiež pomáha ukotviť posteľ tak, aby nevyzerala ako kus plávajúceho nábytku v miestnosti.

  • Rozmer

Ako nočné stolíky ľudia využívajú aj malé truhlice či stoličky. Pokiaľ to vyzerá dobre, je to ok, no treba mať na pamäti pravidlá veľkosti. Nočné stolíky by vždy mali mať rovnakú výšku ako matrac. Čokoľvek vyššie alebo nižšie nie je úplne správne. Pokiaľ ide o hĺbku, doporučujeme nie viac ako 60cm. Každý väčší rozmer je trochu nepraktický v momente, keď sa chcete do stolíka dostať rukou z postele.

  • Úložný priestor

Mnoho ľudí si vyberá príručný stolík s voľným úložným priestorom. Tieto typy stolíkov sú skvelé, pretože do nich môžete uložiť knihy, papuče a hocičo iné. Ak ale požadujete minimalistický vzhľad, pokojne si vyberte stolík bez úložného priestoru, respektíve so šuplíkmi.

  • Proporčnosť

Spálne sú často riešené s ohľadom na proporčnosť. V realite to vyzerá tak, že po stranách postele sú umiestnené dva rovnaké nočné stolíky. Tento moment môžete ešte podporiť, ak na každý stôl umiestnite rovnaké svietidlo či lampu.

  • Použitie farieb

Farby sú kľúčovým faktorom pri zariaďovaní interiéru aj nočného stolíka. Uistite sa, že všetky predmety na stolíky sú v rovnakej farbe a „hrajú“ so vzhľadom stolíka aj posteľnou bielizňou. Mali by však stále ostať zaujímavé samy o sebe.

  • Dôraz na mužnosť

Mužská strana postele nemusí ostať nudná a prázdna. Hromádka knižiek na nočnom stolíku môže slúžiť ako polička či improvizovaný stojan pre štýlové hodiny.

  • Vôňa je viac

Správny relax je len taký, pri ktorom si oddýchnu všetky zmysly. Položte si na svoj stolík luxusnú vonnú sviečku a oddychujte pri svojej obľúbenej vôni.

  • Čerstvé kvety

Vždy je dobré, keď sa v miestnosti nachádza kúsok niečoho organického, živého. Čerstvé kvety dodajú vášmu stolíku a priestoru príjemné, svetlé farby a nakoniec aj príjemnú vôňu, o ktorej sme už ale písali.

  • Wow faktor

Ak ste sa rozhodli ísť do menšieho kúska nábytku, zamyslite sa, či by nebolo dobré zvoliť variant v bláznivých farbách (napríklad krikľavo žltá by mohla byť super). Takýto stolík, ak má navyše osobitý dizajn, má výraz a veľmi osobitý štýl.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *