Príjemné cestovanie s miláčikmi
2 mins read

Príjemné cestovanie s miláčikmi

Skôr ako sa rozhodnete pre dovolenku so svojím štvornohým miláčikom uistite sa, či ja zdravý a či nebude tam, kam idete na obtiaž. Vo väčšine ubytovacích zariadení už môžete ubytovať svojho štvornohého priateľa. A tak o takejto dovolenke už nemusíte iba snívať.

Foto by: http://www.sxc.hu/photo/1158482
Foto by: http://www.sxc.hu/photo/1158482

Pred cestou sa treba však poradiť s veterinárom a rozhodne mu nedávajte žiadne humánne lieky proti nevoľnosti v dopravných prostriedkoch. Cesta autom nemusí byť problémová ak váš pes alebo mačka sú zvyknuté na jazdu autom. V prípade ak nie skúste ho pred dlhou cestou najskôr zobrať na kratšie jazdy. V dodávke je vhodné umiestniť mriežku za vodiča. V menšom aute prevážajte psa na zadnom sedadle alebo na podlahe. Dajú sa zahnať aj špeciálne bezpečnostné pásy rôznych veľkostí. Mačku a malého psa je najlepšie prevážať v prenosnom boxe. Celú cestu v aute je potrebné dostatočne vetrať. Nenechávajte zviera nikdy samé dlhšie ako niekoľko minút. Počas cesty robte časté prestávky, aby sa pes mohol prebehnúť a vykonať potrebu. Neustále musí mať pitnú vodu. Do vlaku treba psovi kúpiť polovičný cestovný lístok. Môže cestovať s vami v kupé, pokiaľ to neprekáža ostatným cestujúcim, ale musí mať náhubok. Služobné a slepecké psy majú cestu zadarmo. Cesta autobusom takisto nie je problém a tiež psy majú polovičný cestovný lístok s výnimkou slepeckých psov. Dovolenka v cudzine so psom nie je celkom praktická vzhľadom na karanténne predpisy. Pri vývoze do cudziny je nutné požiadať veterinárnu správu o aktuálne predpisy a povolenie na vývoz. Najmenej tri mesiace pred odchodom treba zviera zaočkovať.

Už sa nemusíte starať a robiť si ťažkú hlavu z dočasného sťahovania svojich miláčikov počas dovoleniek. Stačí si len správne vybrať a dobre naplánovať spôsob prepravy a cesta môže byť veľkým zážitkom pre všetkých.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *