2 mins read

Pripravte sa na cesty

Dovolenková sezóna sa už blíži, no toto nie je jediným dôvodom, prečo sa bližšie pozrieť na stav svojho auta. Na cestách pribúda áut, a to najmä preto, že dochádzame za prácou ale aj zábavou. Keďže už nehrozia tak často prízemné mrazy, ani sneženie, oveľa častejšie sadáme aj za volant nášho auta.

Cesty sa tak plnia, no zrejme Vás ani to neodradí, aby ste pekné slnečné dni trávili len doma. Zväčša teda nečakáme len na letné mesiace, aby sme si s rodinou vyrazili na pekný výlet. Veď aj naša príroda a mestá majú čo návštevníkom ponúknuť.

Do auta teda sadáme častejšie aj s našou celou rodinou. Aj tieto plány si však vyžadujú istú prípravu. Netreba myslieť len na oblečenie, ale aj občerstvenie, no a ani stav auta netreba podceňovať. Aj keď cesty nie sú také dlhé, ako v prípade letnej dovolenky, predsa len tu potrebujete mať svoje pohodlie.

Klíma sa Vám zíde už teraz, keďže autá sú prehriate od teplých slnečných lúčov, no pre naše zdravie nie je veľmi prospešná. Značná časť z nás preto ocení aj klasické vetranie počas jazdy. Toto je však pomerne nepríjemné najmä pri vyšších rýchlostiach, no tento problém môžete vyriešiť okennými deflektormi.

Bezpečnosť Vašej posádky je však vždy na prvom mieste. Preto treba byť na cestách ostražitý, no rovnako treba myslieť aj na bezpečnosť Vašich letných pneumatík. Nie nadarmo ich stav kontrolujú aj policajti. Ak teda potrebujete nové, no rozpočet je napätý, hľadajte dobré ceny aj jazdné vlastnosti na pneueshop.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *