SEBALÁSKA
2 mins read

SEBALÁSKA

Zamilovať sa do samej seba je oveľa ťažšie ako do iného živého tvora. Pýtate sa prečo je to tak ? Lebo, keď sa pozrieme na svojho partnera, tak nevidíme na ňom žiadny chybu. Väčšinou sa pozeráme na milovanú osobu cez ružové okuliare. Prečo to nedokážeme aj pri pohľade do zrkadla pri svojom tele ? Vždy sa zameriame iba na to zlé a škaredé čo je na nás. Zmeňte to a váš svet sa razom zmení. Tu je pár zaručených trikov.

Foto by: http://www.sxc.hu/photo/464465
Foto by: http://www.sxc.hu/photo/464465

Postavte sa pred zrkadlo a pozrite sa na seba. Ale nie kritickým okom ako ste to robili doteraz. Zabudnite na všetky chyby a nedostatky. Ste to vy, tá postava čo je pred vami. A s touto postavou budete žiť do konca života. Zmierte sa s ňou ako vyzerá.

Povedzte STOP! zlej sebakritike, ktorá vám nedovolí si dať obtiahnuté šaty, pretože vám hovorí, že ste tučná. Je to vás vnútorný hlas a vy jediná ho môžete umlčať. Hovoríte si, ty si koza, znova si to pokašľala. Alebo, ty teda vyzeráš, znova si pribrala a bla bla ….

Snažte sa byť milá a pozitívna vzhľadom na vaše telo a postavu. Porozmýšľajte vždy, keď sa pozriete do zrkadla o svojich kvalitách. V čom vynikáte, v čom ste výnimočná a čo vás priťahuje na vašom tele. Znie to moc namyslene ? A kto kde napísal, že je zlé, keď pochválite samú seba ?

Neobávajte sa. Strach a obavy z daného problému sú väčšinou vždy väčšie ako samotný problém. Namiesto strachovania skúste porozmýšľať ako daný problém vyriešiť, nie aké zlé to ešte môže byť. Premeňte váš problém na výzvu.

Prejavujte svoje emócie. Ak ste šťastná, radujte sa. Ak ste smutná, smúťte. Nikdy svoje nálady neschovávajte. Prejavte ich a dajte aj druhým najavo ako sa cítite v ich spoločnosti.

Neporovnávajte sa s inými. Áno možno má kolegyňa z recepcie jasnejšiu pokožku a dlhšie mihalnice. Ale pozrite sa na svoje vlastnosti, jedinečnosť. Každý na našej planéte je iný a prečo si robiť problémy a urážať svoje vlastné telo, že nie je presne také ako ostatní. Jedinečnosť sa dneska cení viac ako nejaké tuctové vzory.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *