Škola plná zážitkov
2 mins read

Škola plná zážitkov

Deti majú zo školy často zmiešané pocity. Prváčikovia sa tešia na nových kamarátov a pani učiteľky, avšak neraz majú aj strach z nového a nepoznaného. Časom si na chodenie do školy zvyknú, no v obľube ju skutočne má len málo žiakov. Jednoducho sa im nepáči, že majú presne stanovený rozvrh, musia sa učiť a väčšina predmetov ich aj tak nebaví. Domáce úlohy taktiež nepatria k tým obľúbeným.

Učenie je však dôležité a vzdelanie sa cení, čím skôr si to naše deti uvedomia, tým lepšie. Ich postoj k škole však našimi rečami nijako nezmeníme. To dokáže len ich snaha a predovšetkým prvé pracovné skúsenosti. Mládež často až vtedy pochopí, že v tej škole to predsa len nebolo až také zlé. No zväčša môže byť už neskoro.

Foto by: http://www.fratelli.sk/products/skolske-potreby/studentske-batohy/
Foto by: http://www.fratelli.sk/products/skolske-potreby/studentske-batohy/

Naše deti by sme preto už od malička mali viesť k dobrému vzťahu so školou a učením. Veď vzdelanie sa im určite zíde, a neskôr budú mať lepšie platenú prácu. Motivovať ich však k dobrým známkam nie je vždy jednoduché. Darčeky, či peniaze sú vhodné, no pre tých starších už nepostačuje len pekný školský batoh. Väčšinou si potrpia na pekných školských pomôckach a oblečení, aby urobili v škole dobrý dojem na spolužiakov, no sú oveľa náročnejší. Zabodujete najmä modernou technikou, to si však môže dovoliť len málokto.

Rozumná motivácia je dôležitá, no nič netreba preháňať. U tých najmenších môžete však začať napríklad aj pekným peračníkom.

Vhodné školské potreby pre všetky vekové kategórie vrátane pekných peračníkov nájdete aj na www.fratelli.sk.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *