Šperky z chirurgickej ocele. Čo je na nich výnimočné?
2 mins read

Šperky z chirurgickej ocele. Čo je na nich výnimočné?

Chirurgická oceľ ako materiál pre šperky? Už si o tom počul/a? Niečo sa ti na tom nevidí? Nenechaj sa predsa pomýliť spojením chirurgická a neboj sa už vôbec označenia oceľ. Ani neuveríš aké skvelé tieto šperky môžu byť.Chirurgická oceľ sa stala veľmi obľúbeným materiálom pre výrobcov šperkov. Výnimočné vlastnosti, ktorými práve chirurgická oceľ disponuje, ju robia jedinečným kandidátom na výrobu dlhotrvácneho šperku.

Čo všetko v sebe skrýva chirurgická oceľ? Ktoré sú tie výnimočné vlastnosti?

Antialergickosť – výhoda pre ľudí, ktorí trpia alergiami. Konečne môžeš nosiť šperk každý deň bez obáv zo svrbenia či farbenia pokožky.

■ Odolnosť voči korózii – chirurgická oceľ nie je kovaná, čo prináša výhodu, že šperk sa nepoškodí pri kontakte s vodou, chlórom či vysokými teplotami ( POZOR! Ak však má povrchovú úpravu, starostlivosť musí byť zachovaná).

■ Nenáročná údržba šperku – ak po čase šperk stratí lesk, stačí ho preleštiť handričkou na šperky. Čas tak u týchto šperkov nezohráva žiadnu rolu.

 Ľahkosť šperku – hoci sa jedná o oceľ, samotný šperk nie je ťažký, práve naopak, hmotnosť sa pri výrobe potláča na úkor väčšej pevnosti.

■ Pevnosť šperku – šperky z chirurgickej ocele sa vyznačujú svojou pevnosťou. Pri páde či manuálnej práci sa na nej neobjavia žiadne, max. drobné škrabance, ktoré sú viditeľné až pri detailnejšom pohľade.

■ Dlhodobá hodnota – vďaka svojej kvalite si udržiava trvalú hodnotu, hoci sa šperky z chirurgickej ocele pohybujú v nižších cenových kategóriách ako sme u šperkov napr. zo vzácnych kovov zvyknutí.

Šperky z chirurgickej ocele ťa v neposlednom rade prekvapia najmä svojou prijateľnou cenou, vďaka ktorej si ich môže dovoliť každý z nás.

Chirurgická oceľ môže byť vďaka týmto vlastnostiam v širokej škále prevedení a dizajnov. Možnosť povrchovej úpravy na rôzne farebné prevedenia a osádzanie kryštálikov priamo do ocele, tak šperkárom otvára náruč na výrobu jedinečných a krásnych šperkov.

Výnimočnosť veľkého výberu šperkov z chirurgickej ocele tak dostáva prívlastok „šperky na každý deň.“ Hravo ich totiž zladíš k akémukoľvek outfitu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *