Športovanie pred sklonkom zimy

0

Poriadna chladná jeseň nám začala začiatkom novembra. Do tej doby sa dalo ešte stále praktizovať „letné“ športy. Mohli sme sa prejsť na bicykli, prebehnúť sa, či vytiahnu kolieskové korčule . Ale s novembrom prišiel aj pravá jeseň. Padanie lístia, občas ranné mrazíky a inovať. Posledný týždeň sú mrazy každý deň a ortuť teplomeru rapídne klesá každým dňom. Aj keď predpoveď počasia hovorí, že sneh príde až v polovici decembra, aj tak sa máme na čo tešiť. Aspoň fanúšikovia zimného športovania . Po celom roku môžeme konečne oprášiť lyžiarsku výbavu z pivnice. A nielen lyžiarsku, ale akúkoľvek, ktorú potrebujete pri vašom športovaní v zime.

Foto by: http://www.sxc.hu/photo/261853

Foto by: http://www.sxc.hu/photo/261853

Športovanie je veľmi dôležité, preto naň nesmiete zabúdať ani v zime. Zimné športy nemá ani zmysel vymenovávať. Len tie najbežnejšie, ako je lyžovanie, snowbording a korčuľovanie. Nesmiete zabudnúť na kontrolu vášho vybavenia. Ako každé leto by ste si mali nechať skontrolovať bicykel, tak aj v zime, čiže ešte lepšie, pred zimou vložte do rúk odborníka vaše vybavenie. U lyží a snowboardu by ste mali skontrolovať viazanie a navoskovať. U korčúľ si zase nechajte nabrúsiť nože. Aj keď sa vám možno zdá, že ich máte ostré dostatočne, tak si ich radšej nechajte prebrúsiť, nič tým nepokazíte a korčuľovať sa vám bude nádherne.

Alebo ste skôr letný typ? Radšej sa niekde opaľujete na pláži, či na záhrade a k tomu všetkému šantíte vo vode? Aj pre vás je riešenie. Ak vám chýba teplo a opálenie, môžete chodiť do solária. Chýba vám len teplo? Môžete chodiť do sauny. Tu si aj nádherne zrelaxujete a dokonca vám sauna pomôže k odolnosti proti nachladnutiu. Potom môžete chodiť do aquaparkov, kde sa dokážete vyblbnúť ako malé dieťa a ešte k tomu si aj zaplávate. Športom ku zdraviu aj v zime!

Zdielať.

O autorovi

Zanechať komentár