Športovanie pred sklonkom zimy
2 mins read

Športovanie pred sklonkom zimy

Poriadna chladná jeseň nám začala začiatkom novembra. Do tej doby sa dalo ešte stále praktizovať „letné“ športy. Mohli sme sa prejsť na bicykli, prebehnúť sa, či vytiahnu kolieskové korčule . Ale s novembrom prišiel aj pravá jeseň. Padanie lístia, občas ranné mrazíky a inovať. Posledný týždeň sú mrazy každý deň a ortuť teplomeru rapídne klesá každým dňom. Aj keď predpoveď počasia hovorí, že sneh príde až v polovici decembra, aj tak sa máme na čo tešiť. Aspoň fanúšikovia zimného športovania . Po celom roku môžeme konečne oprášiť lyžiarsku výbavu z pivnice. A nielen lyžiarsku, ale akúkoľvek, ktorú potrebujete pri vašom športovaní v zime.

Foto by: http://www.sxc.hu/photo/261853
Foto by: http://www.sxc.hu/photo/261853

Športovanie je veľmi dôležité, preto naň nesmiete zabúdať ani v zime. Zimné športy nemá ani zmysel vymenovávať. Len tie najbežnejšie, ako je lyžovanie, snowbording a korčuľovanie. Nesmiete zabudnúť na kontrolu vášho vybavenia. Ako každé leto by ste si mali nechať skontrolovať bicykel, tak aj v zime, čiže ešte lepšie, pred zimou vložte do rúk odborníka vaše vybavenie. U lyží a snowboardu by ste mali skontrolovať viazanie a navoskovať. U korčúľ si zase nechajte nabrúsiť nože. Aj keď sa vám možno zdá, že ich máte ostré dostatočne, tak si ich radšej nechajte prebrúsiť, nič tým nepokazíte a korčuľovať sa vám bude nádherne.

Alebo ste skôr letný typ? Radšej sa niekde opaľujete na pláži, či na záhrade a k tomu všetkému šantíte vo vode? Aj pre vás je riešenie. Ak vám chýba teplo a opálenie, môžete chodiť do solária. Chýba vám len teplo? Môžete chodiť do sauny. Tu si aj nádherne zrelaxujete a dokonca vám sauna pomôže k odolnosti proti nachladnutiu. Potom môžete chodiť do aquaparkov, kde sa dokážete vyblbnúť ako malé dieťa a ešte k tomu si aj zaplávate. Športom ku zdraviu aj v zime!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *