Starostlivosť o pleť – pravidlá, na ktoré mnohé ženy zabúdajú
3 mins read

Starostlivosť o pleť – pravidlá, na ktoré mnohé ženy zabúdajú

Milé dámy, vopred by sme vás radi upozornili na pravidlá týkajúce sa starostlivosti pleti. Pravidlá, na ktoré by ste nemali zabúdať. Zdravie vašej pleti vám musí byť prvoradé, no nie? Poďme si postupne zhrnúť pravidlá, na ktoré by ani jedna zo žien nemala zabúdať.

Mnohé ženy sa neodličujú, nečistia si pleť

Priznajte sa, aspoň raz za život sa vám stalo, že ste sa po návrate zo žúru neodlíčili alebo nevyčistili pleť. Ako to je možné? Boli ste až tak unavená, že ste takúto ľahkú činnosť nezvládli? Aj keby ste boli unavená na smrť, vašou povinnosťou je vždy sa odlíčiť. Či už prídete o polnoci alebo štvrtej ráno. Vaša pleť trpí akonáhle sa neodlíčite.  Pod hrubou vrstvou mejkapu sa pleť parí, upchávajú sa póry a následne vznikajú nepríjemné pupáky, ktoré sa zapaľujú. Chcete mať vyrážkovú pleť? Nie? Tak robte pre to niečo. Zaobstarajte si kvalitnú pleťovú vodu alebo si jednoducho opláchnite pleť bylinkovým vývarom. Ak sa vám však na pleti vyrážky usadili tak či tak, siahnite po sírovom mydle, ktoré pleť rapídne vysušuje a sťahuje póry. Vyrážky doslova vypáli.

V lete vám odporúčame si spraviť dobrý bylinkový čaj, ktorý keď ochladne dajte do sprejového rozprašovača a následne si ho v pravidelných intervaloch striekajte na pleť. Uvidíte, vaša pleť omladne a naberie druhý dych!

Pleť nevyživujeme maskami

Vašej pleti chýba sviežosť? V tom asi niečo bude. Pravdepodobne si ju nevyživujete maskami. Stačí len zájsť do drogérie a kúpiť si nejakú pleťovú masku. Ak však radšej preferujete prírodné masky, radi by sme vám odporučili klasickú uhorkovú masku. Domáce masky môžete aplikovať kedykoľvek. Prírodné vitamíny pleti nemôžu vôbec ublížiť. Odporúčame vám aj tvarohovú masku. Tvaroh a smotanu zmiešate spolu a aplikujete na pleť.

Myslite aj na okolie očí

Vrásky, kruhy pod očami. Poznáte to milé dámy? Každá z vás to aspoň raz zažila. Väčšina zo žien zabúda na starostlivosť pleti okolo očí. Pleť okolo očí je citlivejšia oveľa viac ako na mnohých miestach. Očný krém by mal byť súčasťou kozmetickej kapsičky každej ženy. Keď si však nechcete platiť očné krémy, postačí vám aj obyčajná uhorka. Dve koliečka na oči a hotovo!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *