Tajomstvo účinku vôní
2 mins read

Tajomstvo účinku vôní

Pochmúrne a chladné dni nám dali tento rok naozaj zabrať a sem tam nás nepríjemný chlad ešte zrejme prekvapí. Takéto počasie nám určite nepridáva ani na nálade. Ale povedzme si na rovinu? Kedy ak nie cez zimu si doprajeme najviac času pre seba, pretože nemáme dôvod tráviť voľné chvíle na mieste, do ktorého by sme neposlali ani najhoršieho nepriateľa. Máme teda úžasný dôvod ponoriť sa do podmanivej atmosféry domácich kúpeľov, ktoré sa dajú ešte viac spríjemniť vôňou z levanduľového mydla.

Táto rastlinka je na kúpeľné procedúry ako stvorená. Jej aromatické účinky pôsobia na naše zmysly upokojujúco a zároveň povzbudivo. Vône patria všeobecne k osvedčeným spôsobom na vylepšenie nálady. Preto by bolo nerozumné, ak by ste si nedopriali takéto domáce wellness, keď je na to pravý čas. Keď budete chcieť atmosféru ešte viac umocniť, aróma levanduľového oleja po kúpeli bude tou najlepšou voľbou. V čase zimných splínov a depresii je to skvelá pomôcka na zlepšenie aktuálneho stavu a pohody.

Využitie dostupnej kozmetiky
Tajomstvo účinku nie len levanduľových vôní spočíva v ich prepojení s našimi emóciami, podľa vedcov, ktorí sa touto témou zaoberajú už dlhšie, zistili, že schopnosť cítiť rôzne vône sa spája s tou časťou mozgu, ktorá má prepojenie so spomienkami a podieľa sa na ich tvorbe.

Blahodarný účinok arómy môžete dosiahnuť viacerými spôsobmi. Pozitívny štart do nového dňa vďaka sprche, počas ktorej využijete prípravky s rozličnými vôňami. Dnes je na trhu takejto sprchovej kozmetiky naozaj dosť. Potom si môžete obliecť príjemný dámsky župan a aplikovať kozmetické prípravky na zlepšenie vlastností vašej pleti. Po kúpeli a sprche je pokožka viac prekrvená a vypnutá, takže sa do nej kozmetické prípravky s aromatickými účinkami lepšie vpijú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *