Recept na šťastné manželstvo
2 mins read

Recept na šťastné manželstvo

Ako sme sa mohli prednedávnom dočítať, ľuďom medzi dvadsiatkou a tridsiatkou sa formuje osobnosť. Začínajú premýšľať nielen nad svojou kariérou, ale aj nad možnosťou založiť si rodinu. Bohužiaľ štát rodinám moc nepomáha. Smiešne materské príspevky pochopiteľne mnohé ženy odrádzajú od toho, aby opustili robotu a išli na materskú dovolenku.

Ako to však je ale so slovenskými manželstvami? Rozvodovosť stúpa, počet uzavretých manželstiev klesá. Recept na šťastné manželstvo neexistuje. Každé jedno manželstvo je iné – nedokážeme presne určiť, ako si udržať vzťah na celý život. Držte sa však týchto rád.

Komunikujte spolu o všetkom

Trápi vás niečo? Zaujalo vás niečo? Chceli by ste niekam ísť? Komunikujte so svojim manželom naozaj o všetkom. On vám nevidí do hlavy. Nevie, na čo momentálne myslíte. Keď spolu nebudete komunikovať, aj z obyčajnej banality môže vzniknúť problém, ktorý prerastie ešte do väčšieho.

Správajte sa k sebe ako na začiatku vzťahu

Spomínate si na prvý rok spoločného chodenia? Stále ste sa k sebe túlili, prejavovali si nežnôstky, manžel vám bolo ochotný kúpiť diamantové náušnice a nepozeral pritom na ceny? Správajte sa k sebe v manželstve tak, ako na začiatku vzťahu. Sem-tam sa určite pohádate, bez toho by vzťah nebol. Buďte však láskyplný k svojmu partnerovi aj po rokoch spoločného spolunažívania.

Využívajte spoločne trávený čas na maximum

Po čase určite príde do vášho vzťahu kríza. Nezľaknite sa toho – je to len obdobie, ktoré časom prejde. Ak sa milujete a trávite spolu maximum času, môže sa stať, že za problémom stojí práve ponorková choroba. Samozrejme, každý z vás musí mať svojich kamarátov, s ktorými raz za čas podniká určité aktivity. Je však nutné, aby ste aj vy spoločne trávili čas. Ak sa jeden druhému vyhýbate, len ťažko dokážete svoje manželstvo udržať. Nikdy partnera nepodozrievajte. Žiarlivosť je zabijak vzťahov. Zatiaľ čo si vy predstavujete, že partner trávi čas so ženami, možno je práve v klenotníctve a vyberá vám diamantový prsteň.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *