Účinná bio kozmetika, ktorá zabojuje s vráskami
2 mins read

Účinná bio kozmetika, ktorá zabojuje s vráskami

Prírodná kozmetika zažíva časy svojej najväčšej slávy. Napriek tomu niektorým ženám nezaimponovala. Opatrné bývajú dámy s naozaj problematickou pleťou či vlasmi, ktoré majú pocit, že akákoľvek zmena im viac uškodí, než prospeje. Často sa cítia byť odkázané na kozmetické produkty s vysokým obsahom chemických zložiek, ktoré účinne zaberajú, avšak dôsledkom je zahltenie organizmu umelými zložkami. Príroda pritom ukrýva množstvo naozaj vysoko účinných zdrojov.

obr17

Jedným z najúčinnejších čistých produktov prírody je marocký arganový olej. V čistej podobe má výnimočne silné účinky na pleť s vráskami, na suchú, dehydrovanú pleť a tiež na aknóznu pleť, hoci to znie neuveriteľne. Áno, aj mastná pleť s arganovým olejom dokáže fungovať, dokonca výborne. Arganový olej totiž dáva pleť celkovo do poriadku, pri dlhšom používaní reguluje tvorbu kožného mazu, pleť sa po jeho použití už viac neleskne, je zdravá, svieža a žiarivá.

obr10

Naša pleť počas života berie na seba všetky negatívne dôsledky bežného života – stráca pružnosť, poškodzujú ju voľné kyslíkové radikály, zlá životospráva, smog a stres. Dôsledkom sú potom vrásky. Arganový olej s vysokým obsahom vitamínu E, skvalenu, vyšších mastných kyselín, dáva pleti späť to, čo počas života strácala. Tak teda dokáže hlboko v pleti povzbudiť aj tvorbu kolagénu a elastínu, ktorých prítomnosť je hlavným predpokladom pre to, aby sme sa vyhli vráskam. Tie existujúce pritom dokáže aj účinne vyplniť a znížiť ich viditeľnosť.

obr14

Ak teda neveríte prírodnej kozmetike, odporúčame začať s čistými produktmi, v ktorých je nesporne najviac účinných látok. Nemusíte sa báť prípadnej alergickej reakcie, keďže ide o čisté produkty bez prídavku chemických látok. Pleti dajte čas, aby si pomaličky zvykala. Často je to o návykoch pleti na jeden typ kozmetiky, ale tieto návyky možno meniť. Z prírodných produktov s obsahom arganového oleja, ale aj stopercentný arganový olej s certifikátmi prírodnej kozmetiky si môžete vybrať na e-shope Sagrada Natura.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *