2 mins read

V prípade nespokojnosti so správou bytovky môžete správcu odvolať

Úroveň bývania vo vašom byte nezáleží len od toho, ako ho máte zariadený, či ako sa oň staráte. Svoj vplyv má aj úroveň správy celého bytového domu. Keď sú problémy v tejto oblasti, priamo ich síce ovplyvniť nemôžete, ale nepriamo áno.

Nič iné nepomáha?

Dôvody nespokojnosti so správou bytového domu môžu prameniť tak zo samotného výkonu správy a poskytovaných služieb ako aj z pravidelných problémov s ročným vyúčtovaním nájomného, či spôsobu ako aktuálna správcovská spoločnosť (ne)komunikuje.

Samozrejme, v prípade pretrvávajúcich problémov by ste ich v prvom rade mali skúsiť riešiť so samotnou správcovskou spoločnosťou, ale ak to k ničomu nevedie, neostáva vám (a vašim susedom) nič iné, než správcovskú spoločnosť vymeniť. Ako na to?

Stručný postup odvolania správcovskej spoločnosti

Ešte predtým, než so zmenou správcu domu naozaj začnete, je potrebné vedieť „nálady“ ostatných majiteľov bytov. Na odvolanie správcovskej spoločnosti budete potrebovať nadpolovičnú väčšinu hlasov všetkých majiteľov bytov a nebytových priestorov.

Samotné odvolanie je potrebné urobiť na schôdzi, takže následne bude potrebné túto schôdzu zvolať. Aby všetko išlo hladko, odporúčame do programu schôdze zaradiť jediný hlavný bod a to práve odvolávanie aktuálnej správcovskej spoločnosti. Nasleduje zdanlivo drobná práca, ktorá je však maximálne dôležitá. Ide o informovanie ostatných majiteľov o konaní schôdze. Ak vám niekto už dopredu povie, že sa nebude môcť zúčastniť, poproste ho o podpísanie splnomocnenia na hlasovanie.

Na samotnej schôdzi potom dbajte o všetky potrené „formality“, akými sú prezenčná listina, overovatelia, či zapisovatelia. To preto, aby nikto nemohol napadnúť platnosť schôdze. A vytvorte si aj kópiu zápisnice ak by sa náhodou originál „stratil“.

Zdroj obrázka:

Autor: PIXEL to the PEOPLE / Shutterstock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *