Začína sezóna čerstvého ovocia a zeleniny
1 min read

Začína sezóna čerstvého ovocia a zeleniny

To, čoho sme sa niekoľko mesiacov nemohli dočkať, pomaly, ale isto prichádza. Záhradkári trávia maximum svojho voľného času v záhradke. Tí, ktorí si jednoducho na balkóne svojho bytu nedokážu vypestovať chutné bylinky a zeleninu, automaticky mieria na trhoviská, kde neustále pribúda počet predajcov vždy čerstvej zeleniny a ovocia. Pomaly, ale isto začína sezóna čerstvého ovocia a zeleniny.

Kvalitnejšie ako v hypermarketoch

V konečnom dôsledku potraviny ponúkané v predajných stánkoch na trhovisku sú kvalitnejšie, chutnejšie, ale aj trošku drahšie. Slovákom ale nerobí problém si priplatiť za kvalitu, najmä za BIO potraviny, ktoré zažívajú v posledných mesiacoch veľký boom. Ak máte možnosť – pôdu, na ktorej by ste si vypestovali chutné potraviny, v žiadnom prípade neváhajte. Čo by dali iní, aby mali takúto možnosť?

Dostupnosť potravín

Potraviny predávané na lokálnych trhoviskách poskytujú záruku kvality. Zväčša sa môžete priamo predávajúcich, ktorí sedia pri predajných stoloch a predávajú, spýtať odkiaľ konkrétna zelenina a ovocie pochádza. Preto ak chcete jesť zdravšie, viete, kam máte ísť. Ak máte malé deti, učte ich jesť už od útleho veku zdravé potraviny, najmä zeleninu a ovocie. Využite čas, keď je väčšia dostupnosť čerstvých potravín a obohaťte svoj jedálniček o množstvo vitamínov, ktoré sa nachádzajú práve v ovocí a zeleniny. Namiesto sladkostí im pripravte ovocný šalát. Namiesto presladených džúsikov im pripravte čerstvú šťavu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *