2 mins read

Zapletané vrkoče

Túto sezónu milé dámy zabudnite na rozpustené dlhé vlasy. Planúce vlasy vo vetre sú už out. A mali by ste zabudnúť aj na otrepané zviazanie si vlasov do chvosta či zopnutie štipcom. Raz za čas sa nám podarí nejaký vrkoč či drdol a sme spokojné. Pritom ak máte krásne dlhé vlasy prečo ich neukážete? Akejkoľvek kreácii a fantázii sa medze nekladú. A tak sa dizajnéri tento rok rozhodli zapliesť vlasy do vrkočov. Či už ide o klasický francúzsky vrkoč, alebo novinku tzv. rybí chvost, vaše vlasy budú pôsobiť upravenejšie a krajšie. Tieto účesy sú však vhodnejšie pre dámy, ktoré sú obdarené dlhou a hustou hrivou. Vrkoče sú momentálne veľmi populárnymi účesmi a stavili na nej aj desiatky návrhárov na svojich módnych prehliadkach. Rôzne spôsoby zapletania a iné podoby vám zaručujú, že ich môžete nosiť deň čo deň bez toho, aby ste boli fádna a stále rovnaká, pretože zapletané vlasy ponúkajú množstvo možností. Treba len vedieť ako zapletať.

To, že sú zapletané copíky zase v móde svedčí o ich obľúbenosti a ak tento ošiaľ zachvíľku opadne, zase sa tento spôsob česania o pár rokov vráti. A dnes tieto vrkôčiky môžeme vídať na hlavách rôznych vekových kategórií. No na klasický francúzsky vrkoč zabudnite. Vrkoče už dávno nie sú len takto klasické, ale vznikajú aj celkom nové a modernejšie variácie. Napríklad taký zapletaný vrkoč začínajúci na zátylku sa hodí aj na slávnostnejšie udalosti – samozrejme, s elegantnými šatami a dokonalým líčením. No v poslednej dobe jasne dominuje jeden štýl zapletania vlasov a to je tzv. rybí chvost. Názov priznávame troška čudný, ale po zapletení sa na ten rybí chvost naozaj podobá.
Tento copík nie je vôbec náročný a zvládnete ho vďaka tomuto jednoduchému návodu. Vlasy rozdeľte na dve rovnaké časti a potom už môžete zapletať. Vždy vyberajte zo zadného prameňa – prameň A, vlasov jeden tenší pramienok (vždy približne rovnaký) a zapleťte ho do prednej časti vlasov – prameň B. Nakoniec nezabudnite na uchytenie gumičkou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *