Zaujímavosti a fakty o tlačiarňach a toneroch
2 mins read

Zaujímavosti a fakty o tlačiarňach a toneroch

Pravdepodobne ste sa nikdy veľmi nezaujímali o tlačiarne a tonery. Väčšina ľudí sa stará predovšetkým o to, aby ich tlačiareň spolu s náplňou správne pracovala. Ale svet tlačiarní a tonerov nie je taký obyčajný, ako sa na prvý pohľad zdá. Tieto zaujímavosti vás o tom presvedčia.

Tlačiareň
Tlačiareň

Hra farieb

Väčšina používaných farebných atramentov pozostáva z maximálne troch farieb – žltej, azúrovej a purpurovej. Ak použijete farebný cartridge, napríklad z eshopu Tonerpartner.sk, za účelom tlače a budete chcieť vytlačiť trebárs text v čiernej farbe, bude v skutočnosti skôr tmavo hnedý ako čierny. Navyše, takýmto tlačením sa spotrebuje oveľa viac farby ako v prípade, že by ste použili „čierny“ cartridge.

Vyrábajú sa aj jedlé atramenty

Skutočne, niektoré spoločnosti takúto vychytávku naozaj ponúkajú. Takýto atrament je napríklad vhodný na napísanie správy trebárs na narodeninový koláč či tortu. A to je zrejme tiež dôvod, prečo niektoré reštaurácie začali tlačiť svoje jedálne lístky pomocou jedlého atramentu. Ľudia pri objednávaní jedla si o ňom môžu nie len prečítať, ale priamo z lístka sa dá aj ochutnať. Jedlý atrament rôznych príchutí dokážu spracovať aj niektoré tlačiarne.

Atrament do tlačiarní je veľmi cenný

Je to vskutku prekvapujúce zistenie, ale atrament je jednou z najdrahších tekutín na svete. Galón atramentu (niečo viac ako 3,5 litra) stojí viac ako 3300€! Že sú kvalitné tonery Canon cenovo dostupné spôsobuje fakt, že v kazetách je relatívne malé množstvo atramentu. V skutočnosti však ide o veľmi drahú kvapalinu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *