2 mins read

Zvoľte tú správnu podlahu

Pri stavbe domu, alebo jeho rozsiahlej rekonštrukcií si najväčšiu sumu vyžadujú najmä dokončovacie práce. Stavebný materiál nie je až taký drahý, no následné detaily ako je podlaha, obklad, vybavenie, či kuchyňa si vyžadujú oveľa väčšiu hotovosť.

S týmto treba rátať už pri plánovaní prác a dbať na dostatočnú rezervu aj na tieto práce. Aj správna následnosť Vám môže ušetriť malú hotovosť, no najmä starosti s upratovaním. Medzi poslednými by sme preto mali realizovať aj samotnú podlahu. Až keď je miestnosť inak pripravená a vymaľovaná, môžete sa bez obáv pustiť do dlažby.

Aj jej výber by však nemal závisieť len od ceny. Tá je samozrejme dôležitá, no zamyslite sa aj nad jej kvalitou. V namáhaných miestach, ako je kúpeľňa, či kuchyňa dávame prednosť keramickej dlažbe, no v ostatných obytných izbách volíme skôr teplejšie drevo, či lacnejší laminát. Práve plávajúca podlaha je v kurze, a to najmä pre jej rýchlu a jednoduchú montáž, ľahkú údržbu, a tiež širokú škálu farieb a vzorov. Aj tu však závisí na kvalite a cene. Hrubšie sú samozrejme drahšie, no aj odolnejšie a udržia aj viac tepla. Vyberajte teda nielen podľa vzhľadu, ale aj hrúbky a kvality na modos.sk.

Keď sa rozhodnete investovať do kvalitnej plávajúcej podlahy, dajte si väčší pozor aj na následné zariadenie domácnosti. Nielen sťahovaním ju môžete nechtiac poškodiť. Ak máte doma krb a plánujte ho aj pravidelne využívať, investujte do krbového paravánu z pece-krby.sk, ktorý ochráni aj samotnú podlahu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *