3 mins read

Ako čítať myšlienky?

Samy dobre viete, že to čo vyjde z vašich úst, často krát nemyslíte a necítite tak, ako ste to povedali. Či už šlo o neúprimnosť, malé klamstvo, alebo len o nepochopený žart, prezradí vás reč tela.

Schopnosť vnímať postoje ľudí a ich myšlienky na základe ich správania je pôvodný komunikačný systém, ktorý ľudia používali, skôr ako sa vyvinul jazyk. Čo vás určite poteší je, že nežné pohlavie je v tejto brandži oveľa vnímavejšie ako muži, čo sa vo všeobecnosti označuje ako „ženská intuícia“.

Keď si vyjdeme do spoločnosti, dávame si nesmierne záležať na tom, ako vyzeráme a čo hovoríme. Veľa ľudí tvrdí, že nie sú sociálne typy. Problém so začlenením sa do kolektívu totiž nevyplýva len z pár vecí, ale z celkového dojmu, ktorým človek pôsobí. Podľa odborníkov na komunikáciu v ňom zohráva až 55% reč tela, ktorá či chcete alebo nie, odhaľuje celý váš charakter bez toho, aby ste prehovorili. Dúfam, že vás teraz nezmätiem, ale veštice tiež nemajú veľa do činenia s mágiou. Skôr to nazvime šiestym zmyslom.

Foto by: http://www.sxc.hu/photo/1422732
Foto by: http://www.sxc.hu/photo/1422732

Podľa tohto istého princípu sa riadia aj naše city voči druhým ľuďom. Nevytvárať si mienku o človeku, ktorého nepoznáme je naozaj veľmi ťažké. Na prvý pohľad dokážete povedať či vám je človek, ktorého stretnete na ulici sympatický, alebo nie. Či vás muž prechádzajúci okolo priťahuje, alebo odpudzuje. Koľko krát sa vám stalo, že ste z niekoho cítili sálať obrovskú charizmu? Bolo to skutočne vnútorné vyžarovanie alebo len skvele zvládnutá reč tela?

Je takmer neuveriteľné, že napriek tisíckam rokov evolúcie sa veda tejto téme systematicky venuje až od šesťdesiatych rokov 20.storočia. Mnoho ľudí si je v dnešnej dobe vedomých, ako veľmi záleží na neverbálnej komunikácii a tým nemyslíme len odborníkov, vedcov či psychológov, ale hlavne politikov, hercov, či známych celebrít, ktorí vedia, že väčšiu časť posolstva v rozhovore alebo na televíznej obrazovke odhalí práve prostredníctvom signálov tela.

Rozpoznať ich vieme už od malička. Je to určitá empatia, vžitie sa do emocionálneho stavu osoby, načúvať čo dotyčný hovorí a zároveň si byť vedomý, za akých okolností. No na to, aby ste sa v tomto odbore stali skutočnými priekopníkmi, potrebujete nie len vnímavé oko a správny úsudok, ale aj vedomosti o jej základných znakoch, ktoré ponúkajú čoraz viac vyhľadávané knihy reči ľudského tela.

Inšpirovali sme vás ku kúpe niektorej z nich?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *