Tekuté zlato
2 mins read

Tekuté zlato

Nejdeme sa baviť o finančnom trhu, no predsa len chceme investovať. Nie do akciových trhov, ale do vlastného zdravia.

Reč je o arganovom oleji, ktorý nie nadarmo volajú olejom života. Nájdete ho aj pod názvom marocké zlato, odvodeným podľa krajiny pôvodu. Jeho vzácnosť spočíva nielen v jeho účinkoch, ale aj v ojedinelom výskyte stromu, z ktorého plodov sa získava. Arganovník je starodávnymi kmeňmi považovaný za zázračný a posvätný. Kočovný národ Berberov ako prvý odhalil magické účinky tejto exotickej rastliny, ktorá sa doteraz využíva nie len v potravinárskom, ale aj v kozmetickom, farmaceutickom priemysle.

Foto by: http://www.sxc.hu/photo/1427741
Foto by: http://www.sxc.hu/photo/1427741

Arganový olej je zdrojom prírodných liečivých látok, ktoré majú blahodarné účinky hlavne na pleť. Vďaka bohatému zastúpeniu vitamínov A,E a F udržuje mladistvý, hebký vzhľad, zaručuje hĺbkové vyživenie pokožky, pomáha pri liečbe kožných ochorení ako sú ekzémy, zápaly, vyrážky, akné, ale aj zranení a popálení. Taktiež vyhladzuje vrásky, zabraňuje vzniku strií, či celulitídy. Je nabitý esenciálnymi mastnými kyselinami a prírodnými antioxidantmi, takže má antiseptické účinky. No nemusíte rozmaznávať len svoju pokožku, pretože pozitívne účinky má aj na vlasy, ktoré sa nebudú štiepiť, lámať ale nadobudnú lesk a pevnosť. Pri tvorbe lupín vám prospeje rozmasírovať pár kvapiek do pokožky hlavy. Rovnako odolné zanechá aj vaše nechty.

Je to naozajstný dar prírody. Nie je známy ako olivový, a určite nie tak ľahko dostupný. Jeho cena zodpovedá jeho zložitej tradičnej výrobe, ktorá prebieha výhradne ručne. Zber plodov a semien si vyžaduje náročnú prácu, keďže k jeho orechom sa musia dostať cez nebezpečné pichliače, následne ich vysušiť na slnku, roztĺcť škrupinu a pomlieť semená, ktoré sa lisujú. Preto vám nebudeme tajiť, že pri jeho kúpe sa budete musieť buchnúť po vrecku viac ako obvykle, no do čoho by ste radšej vrazili svoje peniaze? My odporúčame vyhnúť sa predraženej drogérii plnej umelých chemikálií a skúsiť už aj nami osvedčené kúzlo zlatožltého prírodného zdroja kvalitnej výživy a zdravia, ktorý garantuje vitalitu celému vášmu telu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *