Čím sú špecifické plastové okná značiek Salamander a Alupast?
3 mins read

Čím sú špecifické plastové okná značiek Salamander a Alupast?


V našej ponuke máme mnoho druhov plastových okien. Nie všetci sa však v odborných názvoch a termínoch vyznajú. Rozhodli sme sa vám preto jednoduchým jazykom priblížiť dve obľúbené značky plastových okien a zároveň vyzdvihnúť ich najväčšie plusy. Aké sú teda svetoznáme plastové okná značky Salamander a na Slovensku obľúbené plastové okná značky Aluplast?

Plastové okná Salamander

Značka Salamander (Salamander Industrie-Produkte GmbH) patrí medzi lídrov vo výrobe plastových profilov na okná a dvere nielen v Európe, no aj celosvetovo. Svoje výrobky distribuuje do viac ako 70 krajín sveta. Táto rodinná nemecká firma bola založená už v roku 1917, a teda históriu svojich okien píše už viac ako sto rokov.

Energeticky najvýhodnejšie plastové okná

Aj keď firma pôsobí na trhu už veľmi dlho, stále je to inovatívna spoločnosť, ktorá dbá na kvalitu svojich výrobkov. Ich najnovšou generáciou plastových okien sú úsporné profily blueEvolution, ktoré patria medzi najmodernejšie výrobky svojho druhu na trhu.

Tieto plastové okná sú určené do nízkoenergetických a pasívnych stavieb. Majú skvelú statickú pevnosť a tepelnú izoláciu, vďaka čomu patria medzi najúspornejšie a energeticky najvýhodnejšie plastové okná na trhu. Navyše, vďaka kvalitnému PVC materiálu majú vysokú životnosť.

Plastové okná Aluplast

Aluplast GmbH je takisto pôvodom nemecká firma, ktorá sa výrobe profilov venuje už niekoľko desaťročí. Na Slovensku sa okná značky Aluplast tešia výnimočne veľkej obľube. Patria medzi najpredávanejšie profily u nás. Skoro tretina zo všetkých predaných plastových okien na Slovensku je totiž vyrobených práve z profilov tejto značky.

Kvalitné plastové okná s ohľadom na ekológiu

Plastové okná zo systémov Aluplast sú obľúbené aj preto, že spoločnosť vyrába široké spektrum profilov na okná. V ich portfóliu nájdeme rôzne typy, od klasických 4-komorových profilov až po špecifické 8-komorové profily. Nie celkom bežné sú ich systémy pri ktorých je do okenného krídla vlepované sklo a dokonca profily na výrobu okenných krídiel, ktoré nie je potrebné kombinovať s oceľovou výstužou.

Materiál na výrobu profilov oboch značiek je PVC granulát bez prímesí neekologického olova a iných nebezpečných prvkov. V profiloch okien sú používané len stabilizátory, ktoré sú vytvorené na základe vápniku a zinku.

Okrem iného myslia značky Aluplast a Salamander aj na našu planétu. Značky sú zapojené do recyklačného programu a pri výroby nových profilov sú použité aj recyklované plasty. Nejedná sa však o materiál z plastových fliaš a kelímkov z jogurtov, ale o regenerované PVC z odpadu pri produkcii okien.

Niet sa teda čo čudovať. Všetky hodnoty, ktoré značka Aluplast, a samozrejme aj značka Salamander, vyznávajú, ich právom radia medzi špičkových výrobcov materiálov na plastové okná. Pre konkrétne špecifikácie okien si prezrite našu celú ponuku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *