Zadovážte si dovolenku medzi prvými
3 mins read

Zadovážte si dovolenku medzi prvými

Väčšina z nás vycestuje na dovolenku iba raz ročne, spravidla v lete. Práve preto, že je pre nás cestovanie také vzácne, venujeme rozhodovaniu o dovolenkovej destinácii dostatok času. Objednať si first minute dovolenku je výhodné v mnohých smeroch.

Prvé ponuky cestovných kancelárií

Nevyznáte sa v anglických výrazoch, a preto máte problém nájsť pre svoju rodinu výhodnú dovolenku? Ak niekde natrafíte na výrazy first minute alebo last minute, v oboch prípadoch môžete byť spokojní, pretože pod medzinárodne známymi pomenovaniami sa ukrývajú výhodné ponuky cestovných kancelárií. Po last minute dovolenkách siahajú najmä tí, ktorí neradi dopredu plánujú a s nadšením sa chopia každej príležitosti. Zájazdy kúpené na poslednú chvíľu sú obľúbené, i keď záujemcom poskytujú iba málo času na to, aby sa na dovolenku pripravili. S tým súvisí napríklad vybavovanie cestovných dokladov, nákup cestovných tašiek, plaviek, dohadovanie sa o termíne dovolenky v práci a pod. V last minute ponukách sa objavujú zájazdy, ktoré neboli plne zaplnené, ale blíži sa ich termín. Preto je ich cena oveľa výhodnejšia ako bežná.

Ak však nie ste zvyknutí na stres pred odchodom na dovolenku, prečo si ju nezaobstarať hneď, ako vaša obľúbená cestovná kancelária vydá nový katalóg, alebo na začiatku sezóny? First minute dovolenky sú rovnako výhodné ako last minute, ibaže vám doprajú oveľa viac času na prípravu, a to hoci aj celý polrok. Za ten čas sa môžete napríklad naučiť základy cudzieho jazyka a základné konverzačné frázy, prelistovať si cestopisy a turistických sprievodcov a zistiť si o krajine a jej pamiatkach čo najviac. First minute dovolenka vám umožní vopred si v práci dohodnúť voľno a pripraviť na váš odchod aj okolie.

First minute pre rodiny

Na first minute dovolenku určite tak skoro nezabudnete. Keďže ste mali dostatok času na jej výber a následne sa na ňu mohli dostatočne pripraviť a napríklad si aj našetriť, zaiste si vyberiete destináciu, ktorá maximálne splní vaše očakávania. First minute ponuky lákajú tými najkrajšími plážami, hotelmi a skvelými službami a vy si ich môžete zaobstarať ešte skôr ako ostatní. Chceli by ste si užiť výhľad na more priamo z okna hotelovej izby alebo mať na pláži vlastné ležadlo? A fakultatívne zájazdy? Niektoré sa míňajú skutočne rýchlo, preto je first minute dobrou voľbou. Ktoré destinácie si Slováci nevedia vynachváliť? Určite je to blízke Bulharsko, Čierna Hora, Chorvátsko, ale i orientálne Turecko, Grécko či Taliansko. Lietadlom ste tam čo chvíľa a nezabijete tri dni dovolenky iba cestovaním na „miesto určenia“. Medzi first minute ponukami nájdete aj zájazdy, ktoré sú výhodné pre rodiny s deťmi a pre seniorov, preto sa bez starostí vrhnite do spoznávania sveta. Je množstvo krásnych miest, ktoré stoja za návštevu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *