Deťom plníme každé želanie
2 mins read

Deťom plníme každé želanie

A to už od narodenia. Skáčeme do pozoru pri prvom náznaku plaču, či nepohody nášho anjelika a krútime hlavou keď sa na pieskovisku objaví drzý a vzdorovitý nespratník. Nečudujte sa. Ak svojmu dieťaťu dovolíte všetko, o pár rokov Vás čaká rovnaká reakcia od ostatných mamičiek. Výchova sa časom zmenila a stala sa menej prísnou, nie vždy je to však v prospech samotného dieťaťa.

Foto by: http://hrackarstvo.eu/
Foto by: http://hrackarstvo.eu/

O tom, že naše deti milujeme niet pochýb, no mali by sme vedieť stanoviť hranice, nielen pre blaho našej peňaženky, ale aj pre budúcu ľahšiu výchovu. Ak si ho rozmaznáte už v útlom detstve, potom to bude oveľa tvrdší boj a výhru istú rozhodne nemáte. Všetci chceme z našich detí vychovať slušných ľudí, ktorí sa v živote uplatnia. Nedosiahnete to však honosnými darmi, ani zákazmi a príkazmi. Ak je už dieťa staršie, prinúťte ho aby si odmenu naozaj zaslúžilo. Hračkárstvo tak navštevujte cielene len ak poslúcha. Deťom naviac netreba kupovať všetky hračky. Zamerajte sa najmä na tie, ktoré sú prospešné pre jeho rozvoj, či už jemnej motoriky, alebo myslenia. Aj tak môžete prispieť k jeho inteligencií a lepšej schopnosti učiť sa.

Svoju autoritu musíte obhájiť stoj čo stoj, ak sa neskôr nechcete za nevychované dieťa hanbiť. Puberta totiž prichádza už aj v predškolskom veku.

Deťom chceme dopriať, pozor však, aby ste svoje dieťa zbytočne nerozmaznávali. Bude to stáť síce veľa úsilia, ale neskôr budete pyšná na dobrú výchovu, ktorú ste svojmu drobcovi dali. Ak poslúcha doprajte mu, pokojne aj vysnívané elektrické autíčko, môže mu ho priniesť napríklad už tohtoročný Ježiško. No ak hnevá, stojte si za svojím rozhodnutím.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *