Aby ste nemuseli zúbky klásť čarovnej víle pod vankúš
2 mins read

Aby ste nemuseli zúbky klásť čarovnej víle pod vankúš

Patríte medzi tých ľudí, čo si vedia správne čistiť zuby? Pokiaľ si ich bezhlavo drhnete zo strany na stranu, tak rozhodne nie a článok je určený práve Vám.

Možno sa to teraz bude zdať ako veľká veda, no postupom času sa do toho rýchlo dostanete a zistíte, že je to vlastne veľmi jednoduché. Preto neotáľajte a vyskúšajte si správnu techniku čistenia zubov už dnes.

Foto by: http://www.sxc.hu/photo/1169209
Foto by: http://www.sxc.hu/photo/1169209

Na začiatku je veľmi dôležité držanie zubnej kefky, ktorú držíme ako pero, jemne naklonenú v 45 stupňovom uhle. Pričom jedna polovica plochy vlákien je na zuboch a druhá na ďasnách. Jemnými krúživými pohybmi pomaly s miernym tlakom postupujeme od predných zubov po zadné. Po dôkladnom vyčistení hornej a dolnej čeľuste vonkajšej strany zubov pokračujeme tým istým spôsobom, čiže krúživými pohybmi menším rozmerom hlavičky kefky poriadne čistíme zuby a masírujeme ďasná aj na vnútornej strane.

Povedzme si úprimne, kto si čistí zuby po každom jedle? Asi nás veľa nie je, no tí, ktorí to pravidelne praktizujú, nech nezabúdajú chvíľu počkať, aspoň takú polhodinu. Odborníci na ústnu hygienu tvrdia, že zuby stačí čistiť raz denne a vraj večerné čistenie je najdôležitejšie. Preto si nikdy nezabúdajte pred spánkom dokonale vyčistiť váš chrup, ktorý má po celom dni nalepené zvyšky všetkého, čo ste za deň zjedli a vypili. Práve tie robia najväčšiu neplechu v noci. Tvrdenia, že čistenie zubov by malo trvať minimálne tri minúty nie je pravda. Nie čas, ale kvalita zohráva hlavnú rolu, pričom nepotrebujeme pastu, totižto tá zuby nečistí. Stačí keď si malé množstvo aplikujte ako krém na zuby až po vyčistení. Netreba zabúdať ani na medzizubné priestory, s ktorými nám pomôže medzizubná kefka a dentálna niť.

Správna hygiena vám zabezpečí zdravé zuby a ďasná, preto ju určite nepodceňujte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *