Urobte si z kuchyne inšpiratívne miesto
2 mins read

Urobte si z kuchyne inšpiratívne miesto

Nie je to tak dávno, čo IKEA robila prieskum o tom, či varia radšej ženy, alebo muži. Odpoveď môže niektorých prekvapiť, no viac mužov ako žien si užíva chvíle strávené pri šporáku. Prečo to tak je? Odpoveď je pomerne jednoduchá – sú to práve ženy, ktoré varia častejšie, takmer denne a berú to ako svoju povinnosť. Takže sa z nich vytráca elán a nadšenie, ktoré mužom nechýba, nakoľko sú pri šporáku menej často, a tak majú chuť experimentovať a skúšať nové a nové recepty. Dámy, čo by ste mali urobiť preto, aby vám opäť plné titánové hrnce s chutným jedlom robili radosť?

shutterstock_132881702

Vneste do kuchyne ľahkosť

Aby vás varenie opäť bavilo, musíte urobiť z kuchyne inšpiratívne miesto, v ktorom sa budete cítiť príjemne. Začnite tým, že vymaľujete kuchyňu nabielo, časť steny môžete natrieť čiernou tabuľovou farbou, na ktorú budete môcť kriedou kresliť obrázky, písať recepty či odkazy. Máte nudné kuchynské skrinky? Oživte ich, netreba vôbec veľa – stačí ak zadnú stenu bielej skrinky namaľujete napríklad modrou či žltou farbou a kuchyňa dostane oveľa sviežejší vzhľad. Nezabúdajte ani na bylinky, živá zeleň urobí z kuchyne oveľa krajšie miesto a navyše z čerstvej bazalky, petržlenovej vňate či oregana sa varí oveľa lepšie.

Kvalitné vybavenie = kvalitné jedlo

Pôžitok z varenia sa nedostaví, ak vstanete so skvelou náladou a idete si urobiť lievance, na ktoré máte chuť už dva dni, ale miesto toho, aby ste ich jednoducho prevrátili, prilepia sa vám na panvici. Razom je z pekného dňa peklo. Aj preto je veľmi dôležité, aby ste mali kvalitné vybavenie, kúpte si titánové pekáče, panvice či hrnce, na ktoré sa neprilepí ani izolepa. Taktiež nezabúdajte ani na kvalitné nože, radšej si kúpte jeden za 30 €, ako keby ste mali mať sadu 10 nožov za rovnakú cenu, z ktorých sa nedá použiť ani jeden. Za kvalitu sa oplatí priplatiť, uvidíte, že opäť objavíte chuť do varenia. Skúsite to?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *