Hladina hluku je v domácnosti veľmi dôležitá
2 mins read

Hladina hluku je v domácnosti veľmi dôležitá

Bratislava sa pomaly ale isto stáva európskym veľkomestom, s tým je spojený aj neustály rozvoj infraštruktúry, automobilovej premávky či hromadnej dopravy. A čím budov sa stavia, čím viac áut a električiek chodí po Bratislave, tým je tam viac hluku. A kto by už len túžil po hluku vo svojom byte ako vo včelom úli? Akustika je dôležitá nielen v nahrávacích štúdiách, ale aj v každom domove. A nemusíte byť len audiofil, aby vás táto problematika zaujímala.

Prečo je akustika dôležitá

Dôvodov je mnoho. Tým najdôležitejším je, že nebudete vystavený neustálemu ruchu, ktorý si často ani neuvedomujete, no ruší vás. Budete si v rodine lepšie rozumieť, najprv hovorenej reči, a keď budete dobre rozumieť slovám vašich blízkych, zlepšia sa aj celkové vzťahy. Pre milovníkov kvalitnej hudby to má zásadný vplyv – basy nebudú zbytočne veľa rezonovať, zvuk bude mať prirodzenú farbu a nebude tvrdý. Aj to sú výhody kvalitnej akustiky.

Nechajte si zmerať hluk

Objavte služby spoločnosti Potichu.sk a využite meranie hluku v Bratislave. Vyberte si akreditované alebo neakreditované meranie. Aký je medzi nimi rozdiel? Neakreditované meranie je výrazne lacnejšie ako akreditované, ale nemožno ho použiť na právne účely v rámci susedských sporov. Akreditované meranie hluku je síce drahšie, no keď máte susedské spory vedené na súde, môžete ich tam použiť ako dôkaz.

Zvuková izolácia

Máte starosti s hlukom? Alebo viete, že vy robíte hluk, keď hráte na bicie alebo na gitare? Nechajte si odhlučniť byt. Na výber máte bezkontaktné alebo kontaktné izolovanie. Vybrať si môžete aj zo širokej palety rôznych materiálov ako napríklad účinné dosky Phonestar, Gecon či Wolf. Nechajte si nainštalovať zvukovú izoláciu. Nemusíte to robiť len v tom prípade, keď máte hlučných susedov, môžete byť hlučný aj vy. Preto v rámci dobrých susedských vzťahov navštívte Potichu.sk a doprajte si audiofilský zážitok pri počúvaní hudby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *