Znížte svoje náklady počas vykurovacej sezóny
2 mins read

Znížte svoje náklady počas vykurovacej sezóny

Vykurovacia sezóna sa nezadržateľne blíži a tento rok to vyzerá tak, že ju nezadržia ani tie najsilnejšie reťaze. Nočná mora všetkých, ktorým sa počas zimy rapídne zvýšia náklady za energiu. No nemusíte byť nešťastný, existuje niekoľko účinných tipov, ktoré vám pomôžu stlačiť náklady na vykurovanie dole. Nie je to žiadna raketová veda, zvládne to každý. O tom, že to nebudú žiadne náročné rady svedčí aj to, že jedným tipom je aj použitie žalúzie. Zaujíma vás, ako uľahčiť rodinnému rozpočtu pred Vianocami? Čítajte ďalej.

shutterstock_121657981

Regulujte teplotu

Takmer každá domácnosť má už dnes programovateľný termostat. Hrajte sa s teplotami. Počas noci a keď nie ste doma, znížte teplotu na 16-18°C. Termostat naprogramujte tak, že kúriť sa začne vtedy, keď vstanete z postele respektíve sa vrátite domov z práce či školy.

Nesušte bielizeň na radiátoroch

Nepokladajte čerstvo vypratú bielizeň na radiátory. Jasné, rýchlejšie vám vyschne, no vtedy radiátor spotrebuje aj oveľa viac energie. Preto sa postarajte o to, aby radiátory mali voľné pole pôsobnosti. Máte gauč pred radiátorom? Odsuňte ho aspoň na zimu.

Vetrajte nárazovo

Vetranie je dôležité aj počas zimy, no nič nevyriešite tým, že budete mať otvorenú ventilačku niekoľko hodín. Teda, vyriešite iba to, že budete mať vyššiu spotrebu energie. Vyvetrajte nárazovo, otvorte okná a balkónové dvere na niekoľko sekúnd a vzápätí ich zatvorte.

Zatiahnite si vonkajšie žalúzie

Vonkajšie žalúzie na okne funguje ako izolant. Samozrejme vtedy, keď ho máte zatiahnuté. Medzi oknom a vonkajšími žalúziami sa vytvorí vzduchová bublina, ktorá cez okno nebude prepúšťať teplý vzduch a zároveň ten studený nebude púšťať dnu.

Dávajte pozor na garáž

Máte dom s garážou? Dávajte pozor na to, aby ste nemali zbytočne otvorené garážové dvere, cez ktoré uniká z domu teplo. Pomôcť vám môžu aj garážové brány s dobrou izoláciou. Aj toto sa môže prejaviť na spotrebe energie. Nie je také zložité ušetriť, čo poviete?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *